poniedziałek, 28 październik 2019 12:09

Osprzęt do wózków widłowych - rodzaje i zastosowanie

Wózek widłowy Wózek widłowy

Wózek widłowy to nie tylko... widły. To także szeroka gama różnego rodzaju „dodatków”, które zmieniają przeznaczenie tego popularnego sprzętu magazynowego. Jaki osprzęt do wózków widłowych możemy znaleźć na rynku?

Chwytaki

Dla różnych rodzajów działalności gospodarczej przygotowano różnego rodzaju specjalne chwytaki, przeznaczone rzecz jasna do chwytania określonych rodzajów produktów. Gdy popularne widły nie wystarczą i potrzeba większej stabilności przy przenoszeniu – warto rozważyć kupno chwytaka, np. do opon, beczek, rur czy wyrobów betonowych. Specjalne chwytaki sprawią, że takie ładunki będzie można przewozić sprawniej i bezpieczniej.

Pług

Wózki widłowe stosować można także z powodzeniem do przepychania materiałów. Do tego celu służyć będzie pług, którym poradzimy sobie z gruzem, innymi materiałami bardziej sypkimi, a przede wszystkim – zalegającym śniegiem. Pług to funkcjonalny element osprzętu wózka widłowego np. magazynów ulokowanych na zewnątrz.

Czerpaki i łyżki

Do transportu materiałów sypkich i płynnych przydać się mogą montowane do wózka widłowego czerpaki i łyżki. Czerpaki mogą sprawdzić się nawet do transportu błota czy betonu. Odpowiednie modele łyżek nadadzą się także do kopania – tym samym otrzymujemy bardzo funkcjonalne urządzenie przy zastosowaniu jednego dodatkowego elementu osprzętu wózka widłowego!

Wciągarki i wysięgniki

Kolejny element, który poprawi funkcjonalność Twojego wózka widłowego to wciągarki i wysięgniki. Wysięgniki pozwalają na transportowanie zawieszonych ładunków. Mogą one występować razem z wciągarką czy z hakiem. Do materiałów, które dobrze transportuje się w przywieszeniu to element, mogący bardzo ułatwić prace w Twoim przedsiębiorstwie.

Pojemniki i kontenery

W przypadku nie każdego materiału możliwe jest położenie go na palecie, zawieszenie czy zaczerpnięcie łyżką. Wtedy przydać się mogą pojemniki i kontenery. Można w nich gromadzić różnego rodzaju materiały, np. odpady powstające w przedsiębiorstwie i wygodnie je transportować. Przy wyborze tych elementów warto zwrócić uwagę na pojemność i możliwości łatwego opróżniania.

Platformy robocze

Platformy robocze znajdują zastosowanie w pracach montażowych prowadzonych na wysokościach. Dobrze sprawdzają się w budownictwie, pracach elektryków czy w zleceniach przy imprezach masowych. Ważne jest by platforma posiadała odpowiednie zabezpieczenia i mogła pomieścić liczbę osób odpowiednią przy wykonywaniu montaży, jakie oferuje Twoje przedsiębiorstwo.

Wyświetlony 323 razy
© 2013-2020 by SN2.EU