piątek, wrzesień 29, 2023
poniedziałek, 17 grudzień 2012 15:45

Samsung i Podróżniccy otwierają wypożyczalnię sprzętu dla młodych globtroterów

Samsung i blogerzy z serwisu Podróżniccy.com otwierają dla polskich podróżników bezpłatną wypożyczalnię sprzętu foto-wideo. Urządzenia firmy Samsung w pierwszej kolejności otrzymają osoby, które poza odkrywaniem nowych miejsc, planują wnikać głębiej, poznawać oryginalne kultury, społeczności i ich zwyczaje. Dla inicjatorów akcji liczy się entuzjazm i nietuzinkowe podejście do odkrywania świata.
Blogerzy prowadzący serwis Podróżniccy (www.Podrozniccy.com), czyli Ania i Jakub Górniccy, rozwijają z firmą Samsung projekt, którego celem jest wspomaganie młodych polskich podróżników. Wielu ludzi chce zwiedzać świat i dzielić się swoimi przeżyciami z innymi, ale sami nie mogą wyposażyć się w dobrej klasy sprzęt foto-wideo, pozwalający rejestrować przygody oraz umieszczać relację w internecie i serwisach społecznościowych.

W wypożyczalni Samsung i Podróżnickich są w tej chwili dostępne dwa modele kamer: HMX-W350 oraz HMX-QF20. Młodzi podróżnicy mogą zgłaszać zapotrzebowanie na sprzęt bezpośrednio do Podróżnickich na stronie: www.Podrozniccy.com. Decyzję o przyznaniu sprzętu podejmą Ania i Kuba oraz poinformują o tym zainteresowanych, następnie Samsung wypożycza wymarzony sprzęt na wyprawę. Pierwsze decyzje odnośnie przyznania kamery zostaną podjęte na początku 2013 r.

Samsung pozwala odkrywać świat i poszerzać horyzonty. Staramy się pomagać wszystkim, których pasja i ciekawość pchają coraz dalej. Wypożyczalnia Podróżnickich to projekt, który ma szansę rosnąć razem z potrzebami osób, które będą w nim uczestniczyły. W tej chwili udostępniliśmy cztery kamery, ale chcemy, żeby w wypożyczalni znalazło się więcej sprzętu. W związku z tym planujemy w najbliższej przyszłości zapewnić także najnowsze aparaty GALAXY Camera, które są idealnymi urządzeniami dla blogerów oraz osób korzystających z serwisów społecznościowych - powiedziała Anna Sawa, specjalista ds. PR w Samsung Electronics Polska.

Kamera Samsung HMX-W350, przystosowana do pracy w najtrudniejszych warunkach, jest wodoodporna do głębokości pięciu metrów i wytrzymuje upadek z wysokości dwóch metrów. Szczelna konstrukcja zabezpiecza ją przed kurzem i piaskiem, dlatego można bez obaw zabierać ją na piesze wycieczki i wyprawy rowerowe. Wśród dodatkowych akcesoriów znajduje się specjalne mocowanie dla rowerzystów i narciarzy oraz pływak, dzięki któremu kamera może unosić się na wodzie.

Kamera Samsung HMX-QF20 nagrywa wideo w rozdzielczość Full HD (1920x1080) i umożliwia przesyłanie obrazu bezprzewodowo za pośrednictwem Wi-Fi do telewizora, komputera lub smartfona. Do nagranych filmów można dodać muzykę, wybierając spośród gotowych podkładów lub wgrywając piosenkę z dysku komputera.

O Podróżniccy.com

Podróżniccy.com to blog autorstwa Ani i Jakuba Górnickich. Powstał we wrześniu 2011 roku i od tamtej pory blogerzy piszą o podróżach, kulturze i swoich wyprawach. W lutym 2012 r. wyruszyli w podróż „Szukając Witkacego" na Sri Lankę, do Australii i potem do Petersburga, zafascynowani życiem Stanisława Ignacego Witkiewicza, który prawie sto lat temu wyjechał na Cejlonu oraz Australii. W listopadzie 2012 roku wysłali Telefon Dookoła Świata.

Podróżniccy zajęli pierwsze miejsce w rankingu blogów podróżniczych Magazynu Press, dostali nagrodę Dobra Strona Turystyki oraz Grand Prix konkursu “Witkacy pod Strzechy”.

O Samsung Electronics Co, Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd. jako światowy lider w dziedzinie elektroniki i podzespołów, wprowadza najbardziej innowacyjne rozwiązania we wszystkich oferowanych przez siebie produktach – telewizorach, smartfonach, komputerach, drukarkach, kamerach, lodówkach, dyskach SSD i kartach pamięci. Szeroka gama urządzeń i najnowszych rozwiązań technologicznych oferowanych przez Samsung pozwalają na odkrywanie niespotykanych możliwości jeszcze większej liczbie osób w różnych krajach. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.samsung.com