sobota, 06 lipiec 2019 12:39

Tkaniny koszulowe naturalnego pochodzenia

Tkaniny koszulowe Tkaniny koszulowe

Koszula to niezastąpiony element męskiej garderoby. Sprawdza się zarówno podczas spotkań biznesowych, jak i mniej lub bardziej formalnych sytuacji z życia prywatnego. Oczywiście nie zawsze będzie to ta sama koszula.

 

Za najbardziej eleganckie uznaje się białe koszule wykonane z gładkich, nieprześwitujących tkanin, które świetnie współgrają z garniturem w ciemnym kolorze. Do klasyki należy też zaliczyć koszule w delikatne błękitne prążki lub drobną kratkę. Są nieco mniej formalne niż koszula w białym kolorze, ale wciąż odpowiednie do pracy czy na imprezę okolicznościową. Oprócz tego wyróżniamy koszule, które sprawdzają się w sytuacjach codziennych. Będą to m.in. modele w kolorową kratę, wakacyjne koszule w liście i kwiaty, ale także koszule jeansowe. Niezależnie od przeznaczenia, koszula powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów, najlepiej naturalnego pochodzenia. Z tego powodu producenci koszul najchętniej sięgają po tkaniny koszulowe bawełniane.

Tkaniny koszulowe bawełniane

Mówiąc o tkaninach naturalnego pochodzenia najczęściej mamy na myśli bawełnę. Tkaniny bawełniane, ze względu na swe właściwości, są bardzo lubiane w branży odzieżowej i wykorzystywane do szycia wszelakich elementów garderoby, ale także pościeli czy ręczników. Tkaniny koszulowe bawełniane (szeroki wybór znajdziesz na tkaninykoszulowe.pl) są też znacznie tańsze aniżeli tkaniny jedwabne lub lniane i mniej kłopotliwe w pielęgnacji i użytkowaniu.

Producenci koszul służbowych i wizytowych chętnie zaopatrują się również w tkaniny bawełniane z niewielkim dodatkiem materiałów syntetycznych. Wówczas bawełna zachowuje swoje właściwości, ale koszula mniej się gniecie i lepiej znosi wielokrotne prania.

Bawełniane tkaniny na koszule

Bawełna bawełnie nierówna, z tego względu wyróżniamy wiele rodzajów tkanin koszulowych bawełnianych. Najpowszechniejsza z nich to popelina, w której splot składa się z jednej nitki wątku przypadającej na jedną nitkę osnowy. Popelina stosowana jest zwłaszcza w koszulach oficjalnych i biznesowych, ponieważ ma gładką strukturę, przez co wygląda niezwykle elegancko.

Oprócz popeliny do szycia koszul wizytowych wykorzystuje się twill. Układ nici daje tej tkaninie widoczny, skośny wzór. Twill jest bardziej mięsisty niż popelina, przez co mniej się gniecie i lepiej prasuje.

W temacie bawełniane tkaniny koszulowe nie należy zapominać o oxfordzie. Jest to materiał najlepiej sprawdzający się w przypadku koszul casualowych. Oxford tkany jest z grubszych nici, ale na tyle luźno, że lepiej niż popelina przepuszcza powietrze.

Najmodniejsze koszule bawełniane

Na wygląd koszuli wpływa nie tylko rodzaj tkaniny, ale również wygląd kołnierzyka, mankietów czy guzików. Do najmodniejszych koszul należy zaliczyć te ze sztywniejszym kołnierzykiem i mankietami, ale bez kieszonki na piersi. Obecnie modne są koszule z guzikami zgrupowanymi po dwa lub trzy, z kontrastową listwą guzikową lub podwójnym kołnierzem. Nadal w modzie są spinki do mankietów, choć używają ich raczej posiadacze bardzo eleganckich koszul bawełnianych.

Wyświetlony 594 razy
© 2013-2019 by SN2.EU