piątek, czerwiec 02, 2023
czwartek, 29 styczeń 2015 13:38

Baluj z ABSOLUTEM podczas tegorocznego karnawału

Drinki ABSOLUT Drinki ABSOLUT

Pomimo spadającej temperatury za oknem, czas mamy bardzo gorący!  A to wszystko za sprawą trwającego karnawału – okresu zabaw, balów i maskarad. Trudno wyobrazić sobie udaną imprezę bez grona najbliższych przyjaciół, ulubionej muzyki oraz... oryginalnych drinków na bazie kultowej wódki ABSOLUT.

Marka ABSOLUT została wprowadzona na rynek w 1979 roku i od tej pory łączy ludzi w 150 krajach na całym świecie. Nie może zabraknąć jej także na Twojej imprezie karnawałowej. Także, jeśli szukasz różnych wariantów smakowych, w które obfituje portfolio szwedzkiej marki. Wszystkie kompozycje przygotowane są na bazie naturalnych składników i bez dodatku cukru.

Już dziś poznaj przepisy na najgorętsze drinki tego sezonu!


Almond Espresso Tini
40 ml ABSOLUT Vanilia
15 ml likieru kawowego Kahlua
10 ml syropu z migdałów
Jedno espresso (25 ml)

Składniki przelej do shakera w powyższej kolejności – ważne, aby espresso było ostatnim składnikiem przed uzupełnieniem shakera lodem. Bardzo mocno i energicznie wstrząśnij koktajl - tak długo, aż wytworzy się charakterystyczna, aksamitna piana. Dalej miksturę należy przelać uważnie do kieliszka koktajlowego bez lodu i dekorować 3 ziarenkami kawy.

Pommegranate and Grapefruit Smash
40 ml ABSOLUT Ruby Red
1/4 świeżego różowego grejpfruta
Ziarna z 1/3 owocu granata
10 ml soku z limonki
10 ml syropu cukrowego

Prosty i szybki w wykonaniu koktajl, nie wymagający specjalistycznego sprzętu barmańskiego. Grejpfruta ze skórką pokrój w małe cząstki, ziarna granata przesyp do szklanki typu short – jak do whisky – a następnie mocno razem ugnieć, tak aby owoce puściły sok i kolor. Dodaj pozostałe składniki, wypełnij szklankę kruszonym lodem do 2/3 objętości i mocno wymieszaj łyżką.
Dopełnij kruszonym lodem i dekoruj ćwiartką grejpfruta.

Raspberry Fizz
40 ml ABSOLUT Blue
20 ml soku z cytryny
15 ml syropu cukrowego
6-8 świeżych malin
Woda gazowana do uzupełnienia


Koktajl przygotowywany w shakerze – wódkę, sok i syrop razem z malinami umieść w shakerze, uzupełnij kostkami lodu i mocno wstrząśnij. Przelej do długiej szklanki z lodem  i uzupełnij wodą gazowaną, a następnie dekoruj malinami i plasterkiem cytryny.

Cardamom Passion
40 ml ABSOLUT Blue
10 ml soku z limonki
20 ml przecieru z marakui
10 ml syropu waniliowego
4 ziarna kardamonu
Wino musujące do uzupełnienia

Pasja i elegancja. Ugnieć lekko ziarna kardamonu, ABSOLUT, sok z limonki wraz syropem  i przecierem z marakui, energicznie wymieszaj z lodem. Przelej uważnie do kieliszka koktajlowego  i uzupełnij winem musującym. Dekoruj ćwiartką marakui i 2 ziarnkami kardamonu.