wtorek, 30 wrzesień 2014 11:28

Kolekcjonerzy kultowych butelek spotkali się w rodzinnym miasteczku marki ABSOLUT

Wódka ABSOLUT Wódka ABSOLUT

 

Szwedzka marka przyciąga swoją oryginalnością ludzi niezwykłych. Jej najbardziej zagorzali fani gotowi są przejechać tysiące mil, aby spotkać się z innymi pasjonatami ABSOLUTA i zaprezentować swoje unikatowe egzemplarze kultowych butelek.

We wrześniu miał miejsce kolejny już zjazd kolekcjonerów. Było to wydarzenie wyjątkowe, bo zorganizowane w Åhus, kolebce wódki ABSOLUT. Nie zabrakło na nim także polskiego akcentu.

 

Dokładnie 200 kolekcjonerów ABSOLUTA miało okazję spotkać się już po raz drugi z rzędu w Szwecji. W ubiegłych latach spotkania odbywały się w m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Singapurze.

Kim są ludzie, którzy są wstanie przylecieć z Japonii, Brazylii, a także z Polski na taki zlot? To pasjonaci marki, którzy zbierają nie tylko kultowe butelki, czy jako pierwsi kupują edycje limitowane. Nieustannie śledzą aukcje internetowe, aby zdobyć upatrzony egzemplarz, a nawet mogą pochwalić się przedrukami reklam z 1979 r., czyli początku istnienia marki.

„To naprawdę niesamowite i wyjątkowe na skalę światową, aby zgromadzić 200 osób z całego świata, których łączy fascynacja marką ABSOLUT. Podczas trzydniowej imprezy fani marki mogli pochwalić się swoją kolekcją, wymienić historie i anegdoty, ale także poznać osobiście koncepcję Jednego Źródła, stojącą za produkcją wódki. Jestem niezwykle dumna, że na tegorocznym zjeździe nie zabrakło także przedstawiciela z Polski” – komentuje Dorota Durakiewicz, zarządzająca marką ABSOLUT w Polsce.

Inicjatywa spotkań kolekcjonerskich ABSOLUTA zawsze ma charakter oddolny, co oznacza, że marka wyłącznie pomaga w realizacji i wspiera wydarzenie, starając się zapewnić swoim fanom moc atrakcji. W tym roku wyzwania organizacji podjął się Leon Lai, który spędził aż 16 godzin w podróży z Singapuru. „Z tymi, którzy zdecydowali się przyjechać do Szwecji jesteśmy przyjaciółmi już od lat. Właśnie planuję mój ślub i dwóch z moich świadków to kolekcjonerzy ABSOLUTA, których poznałem w Internecie.”- powiedział Leon.

ABSOLUT znany jest z ciekawych serii limitowanych, które z czasem osiągają zawrotne wartości. Nie brakuje w nich takich, gdzie tematem przewodnim jest muzyka, czy światowe metropolie. Nie sposób też zapomnieć o kultowych kreacjach stworzonych przed laty przez Andy Warhola czy Johna Galliano. Kolekcjonerzy zgodnie przyznają, że butelka z 2012 roku, dedykowana specjalnie narodowi polskiemu, z grafiką symbolizującą wolność autorstwa Swanskiego, to kolejny przykład udanej realizacji marki i że już wkrótce dołączy do listy najbardziej pożądanych egzemplarzy.

„Białymi krukami tegorocznego spotkania pasjonatów była m.in butelka ABSOLUT Crystal style black wyceniona na 10 000 euro oraz ABSOLUT Offefors, której wartość szacuje się na poziomie 5 000 euro. Jestem przekonana, że z czasem równie cenne staną się kolekcje tworzone na polskim rynku, co tylko dodatkowo motywuje nas do pracy nad kolejnymi kreacjami. Fanów marki mamy w planach zaskoczyć jeszcze w tym roku.” – dodaje na zakończenie Dorota Durakiewicz.

Facebook: https://www.facebook.com/ABSOLUTPolska
Strona marki: www.absolutwodka.pl

 

Wyświetlony 2454 razy
© 2013-2019 by SN2.EU