niedziela, czerwiec 04, 2023
poniedziałek, 29 kwiecień 2013 13:35

Książęce orzeźwienie z Jasnym Ryżowym

Najlepszy sposób na letnie orzeźwienie? Łyk Książęcego Jasnego Ryżowego! Nowość marki Książęce to aromatyczna propozycja o typowo piwnym, goryczkowym charakterze. Doskonała na upalne dni. Jasne Ryżowe to jedno z nielicznych polskich piw z dodatkiem ryżu, który nadaje mu lekkość i orzeźwiający charakter.
Łyk orzeźwienia
Wytrawne, wyróżniające się rześkim bukietem aromatów, a jednocześnie typowo piwne, z wyczuwalnym goryczkowym finiszem. To cechy doskonale orzeźwiającego piwa w sam raz na letnie upały. Takie właśnie jest Książęce Jasne Ryżowe - nowa, limitowana edycja piwa Książęce, skomponowana ze słodu pilzneńskiego, z dodatkiem ziaren białego ryżu i unikatową mieszanką aromatycznego chmielu. Dodatek ryżu na etapie warzenia sprawia, że Książęce Jasne Ryżowe doskonale gasi pragnienie i przyciąga spojrzenie jasną barwą. Aromatyczne chmiele tworzą zaś „duszę” nowego Książęcego, nadając mu rześki, zielono-owocowy aromat oraz wyraźnie wyczuwalną, piwną goryczkę.

Książęce po raz kolejny zabiera nas w podróż po bogatym świecie piwa, który tworzy nie tylko wyjątkowy smak, ale również piwne rytuały. Jasne Ryżowe najlepiej pić schłodzone do temperatury 1-4°C. Warto dodać do niego plasterek cytryny, która podkreśli jego rześkie, owocowe nuty. Eksperci piwnej sensoryki zalecają serwowanie Jasnego Ryżowego w wysokim, rozszerzanym ku górze pokalu, uwydatniającym jasną barwę oraz zapewniającym swobodne uwalnianie się aromatu.

A co słychać w kuchni? Książęce Jasne Ryżowe doskonale komponuje się z lekkimi potrawami z owoców morza, z rybami oraz drobiem. Idealnie podkreśli też smak sałatek i potraw kuchni włoskiej – makaronów i risotto.

Łyk historii
Receptura nowego wariantu Książęcego powstała z inspiracji browarników Tyskich Browarów Książęcych, którzy w latach 90-tych XX-wieku warzyli w tyskim browarze piwo Książęcy Pils. Receptura Książęcego Pilsa pochodziła z jednego z wiedeńskich browarów. Choć piwo to warzone było, tak jak Jasne Ryżowe, z dodatkiem ryżu, zawierało go o kilka procent mniej.

Jasne Ryżowe można kupić w sklepach w butelkach 500 ml w cenie 3,29 PLN. Piwo dostępne jest również w eleganckim opakowaniu wraz z podstawowymi wariantami marki: Czerwonym Lagerem, Ciemnym Łagodnym i Złotym Pszenicznym. Zestaw może być nie tylko doskonałym prezentem dla miłośnika piwa, ale również początkiem przygody po niezwykle ciekawym świecie piwa.

Więcej informacji: www.ksiazece.pl i www.facebook.com/ksiazece