niedziela, luty 25, 2024
wtorek, 12 czerwiec 2012 17:58

Poznańskie eliminacje do Nissan Gran Tourismo Academy za nami!

Drugi weekend z Nissan Gran Turismo Academy za nami! Po Wrocławiu przyszedł czas na  Poznań, gdzie w ostatni weekend w CH Malta odbyły się eliminacje na żywo do Nissan Gran Turismo Academy. Amatorzy szybkiej jazdy za kółkiem walczyli o miano najlepszego wyścigowego kierowcy! Finaliści mają szansę wziąć udział w wyścigu na słynnym torze Silverstone w Wielkiej Brytanii oraz powalczyć o główną nagrodę – udział w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju !

Na śmiałków marzących o karierze na torze wyścigowym czekały we Poznaniu nie lada atrakcje. Przez cały weekend w poznańskim centrum handlowym Malta można było spróbować swoich sił i zawalczyć o udział w kolejnych etapach projektu, ścigając się na symulatorach PlayStation®3 w specjalnie wyznaczonej strefie Nissan Gran Turismo Academy. Uczestnikom towarzyszyły spore emocje.

Każdy kto chciał sprawdzić swoje umiejętności kierowcy wyścigowego miał do dyspozycji 5 symulatorów PlayStation®3: trzy treningowe oraz dwa przeznaczone dla uczestników konkursu walczących o finał narodowy w Warszawie. W poznańskich zmagań udział wzięło ponad stu uczestników eliminacji oraz niezliczona ilość amatorów mocnych wrażeń, którzy dopiero co zaprawiają się bojach. Dodatkowo atmosferę podsycały liczne konkursy przygotowane przez organizatorów. Do wygrania były m.in. koszulki, smycze, tablice rejestracyjne i licencje kierowców GT Academy.

Pierwszy dzień zmagań udowodnił, że tegoroczna edycja GT Academy cieszy się dużym zainteresowaniem. Przed galerią od rana czekała grupa zniecierpliwionych i podekscytowanych potencjalnych zwycięzców GT Academy. Wśród nich dobrze znany zeszłoroczny finalista – poznaniak Marcin Bochenek, który ku zaskoczeniu publiczności nie zdołał wgryźć się do finałowej czwórki. Nie było to jednak jego ostatnie słowo, bo jak sam zapowiedział ma zamiar wystartować w eliminacjach w Warszawie, które odbędą się na najbliższy weekend w CH Złote Tarasy.   

Bardzo dużym i nie ukrywanym entuzjazmem zgromadzona publiczność przywitała najstarszego uczestnika eliminacji siedemdziesięcioośmioletniego Pana Jerzego. Jednak to młodsza część konkursowiczów miała ostatnie słowo  i tak po dwóch dniach zmagań na podium stanęlo:  Marcin Srebrzyński (czas 2:08:449), Adam Passon  (czas: 2:07:858), Dariusz Pluta (czas 2:07:772) oraz Przemysław Gruca (czas: 2:06:790).

Kolejna odsłona eliminacji na żywo do GT Academy już 16-17 czerwca w warszawskim CH Złote Tarasy oraz 23-24 czerwca w CH Silesia w Katowicach. Start godzina 10.00.

Czym jest Nissan Gran Turismo Academy? Firmy Nissan i PlayStation® po raz czwarty już połączyły siły, by zorganizować GT Academy: innowacyjny program szkoleniowy, w którym przestrzeń wirtualna splata się z rzeczywistością. GT Academy to także sposób na karierę prawdziwego kierowcy wyścigowego. Od 2008 roku ponad 1,5 miliona pełnych nadziei uczestników próbowało szczęścia w GT Academy. Uczestnicy zeszłorocznej edycji dotarli do podium wieńczącego 24-godzinny Le Mans, a także wygrali międzynarodowy Le Mans Cup oraz Blancpain Endurance Series. W styczniu tego roku zwycięzcy poprzednich starć zebrali się, by zapisać się na kartach historii zdobyciem podium 24-godzinnego wyścigu w Dubaju.

Kto może wziąć udział w eliminacjach? Udział w eliminacjach może wziąć każdy. Wystarczy pojawić się w kolejne weekendy czerwca w wybranych centrach handlowych w Warszawie i Katowicach lub wziąć udział w eliminacjach online. Do eliminacji  online może podejść każdy posiadacz PlayStation®3. Przez pierwszy miesiąc trwania akcji do walki online o tytuł najlepszego kierowcy wyścigowego stanęło ponad 30 tysięcy śmiałków z Polski. Podstawą programu jest Gran Turismo®5, dostosowane przez legendarnego twórcę gry, Kazunoriego Yamauchiego. Innowacyjny tryb gry dla GT Academy Europe dostępny jest od 1 maja do 24 czerwca 2012 roku. Nowa wersja programu obejmuje osiem kroków kwalifikacyjnych.

Co jest nagrodą w konkursie? Najszybsi gracze z każdego kraju, którzy dostaną się do narodowego finału w lipcu 2012 roku będą mieli okazję kontynuować swoją przygodę z wyścigami i uczestniczyć w zaciekłej rywalizacji podczas zawodów Race Camp. Odbędą się one w sierpniu na słynnym torze Silverstone w Wielkiej Brytanii.

Absolwenci GT Academy, którzy zwyciężą w zawodach Race Camp, zostaną poddani niezwykle intensywnemu i szczegółowemu Programowi Szkolenia Kierowców, który przygotuje ich na główną nagrodę – udział w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju w styczniu 2013 r.

Szczegóły dołączenia do GT Academy Europe 2012 znajdziecie na wielu stronach, m.in.: www.facebook.com/GTAcademy, http://eu.gran-turismo.com oraz www.twitter.com/GTAcademy.