piątek, luty 23, 2024
wtorek, 12 czerwiec 2012 17:40

Długi weekend w terenie

Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej żyją wszyscy kibice, sportowcy innych dyscyplin także. Przerwy między oglądaniem kolejnych meczów wykorzystują jednak na intensywne treningi.
Martin Kaczmarski, kierowca rajdowego teamu KRD, trenuje od poniedziałku z Krzysztofem Hołowczycem na poligonie wojskowym w Bornym Sulinowie.

- Chcę uczyć się od najlepszych, jestem zadowolony, że Krzysztof Hołowczyc zgodził się pomóc w treningach – mówi Martin. - Uwagi Krzysztofa są niezwykle cenne. Każdy trening z nim, to kolejna porcja wiedzy i praktyki. Odnoszę wrażenie, że Krzysztof Hołowczyc jest zadowolony z postępów, jakie robię.

- Auto świetnie się spisuje, jest przewidywalne,  co jest szczególnie cenne w technice jazdy – mówi Bartek Boba, pilot KRD Team. Po obniżeniu środka ciężkości tył samochodu się uspokoił.

W poniedziałek pierwszy dwunastogodzinny trening odbył się na piaszczystych terenach. Dzisiejszy jest prowadzony na twardej nawierzchni.

- Team coraz lepiej współpracuje ze sobą  - dodaje Martin. - Docieramy się. Wciąż sprawdzamy możliwości samochodu.  Zdaniem Hołowczyca, Bowler to rasowy samochód rajdowy, co stawia przede mną szczególne wymagania.

Martin ma już kolejne plany dotyczące treningów z Krzysztofem Hołowczycem.


Martin Kaczmarski, kierowca

Uczestniczył we wszystkich liczących się rajdach Cross Country w Europie. Startował m.in. w Great Escapy Rally, Transgothice 2009/2010 a także w rajdzie Drezno Wrocław w 2010 i w 2011 roku. Końcówka sezonu 2011 była bardzo udana. Martin był bezkonkurencyjny w III Rajdzie MT Series. Zajął pierwsze miejsce w Drawsku Pomorskim i wysoką czwartą lokatę w Rajdzie Transgothica.
3 miejsce w 1 rundzie RMPST 2012 na Węgrzech.

Bartek Boba, pilot
W swojej karierze sportowej był prawą ręką m.in Sebastiana Frycza, Zbyszka Staniszewskiego oraz Zbyszka Gabrysia. Regularnie startował w rajdowych Mistrzostwach Polski, ma na swoim koncie także starty w eliminacjach Mistrzostw Świata.