czwartek, luty 29, 2024
czwartek, 31 maj 2012 21:08

Wrocław zawalczy o mistrza!

Już w najbliższy weekend startuje pierwszy z serii eventów w największych miastach w Polsce – eliminacje do  Gran Turismo Academy. Po raz pierwszy amatorzy szybkiej jazdy za kółkiem będą mieli szanse zawalczyć o miano najlepszego wyścigowego kierowcy! Zapraszamy 2 i 3 czerwca do Centrum Handlowego Magnolia we Wrocławiu. Na finalistów czeka udział w jednym z najważniejszych wyścigów na świecie – Le Mans w Francji. Eliminacje potrwają do 24 czerwca.

Na śmiałków marzących o karierze na torze wyścigowym czekają we Wrocławiu nie lada atrakcje. Przez cały weekend będzie można spróbować swoich sił i zawalczyć o udział w kolejnych etapach projektu, ścigając się na symulatorach w specjalnie wyznaczonej strefie GT Academy w Centrum Handlowym Magnolia we Wrocławiu. Emocje i wrażenia z pewnością będą towarzyszyły uczestnikom zabawy przez dwa dni!

Firmy Nissan i PlayStation® po raz czwarty już połączyły siły, by zorganizować GT Academy: innowacyjny program szkoleniowy, w którym przestrzeń wirtualna splata się z rzeczywistością. GT Academy to także sposób na karierę prawdziwego kierowcy wyścigowego. Od 2008 roku ponad 1,5 miliona pełnych nadziei uczestników próbowało szczęścia w GT Academy. Uczestnicy zeszłorocznej edycji dotarli do podium wieńczącego 24-godzinny Le Mans, a także wygrali międzynarodowy Le Mans Cup oraz Blancpain Endurance Series. W styczniu tego roku zwycięzcy poprzednich starć zebrali się, by zapisać się na kartach historii zdobyciem podium 24-godzinnego wyścigu w Dubaju.

Innowacyjny tryb gry dla GT Academy Europe będzie dostępny już od 1 maja do 24 czerwca 2012 roku. Nowa wersja programu obejmuje osiem kroków kwalifikacyjnych. Do eliminacji może podejść każdy posiadacz PlayStation®3. Podstawą programu będzie doskonale sprzedające się Gran Turismo®5, dostosowane przez legendarnego twórcę gry, Kazunoriego Yamauchiego. Program pozwala sprawdzić swoje umiejętności także osobom, które nie posiadają PS3 poprzez organizowane przez polski oddział Sony Computer Entertainment cykl eliminacji w trakcie eventów na żywo.

Najszybsi gracze z każdego kraju, którzy dostaną się do narodowego finału w lipcu 2012 roku będą mieli okazję kontynuować swoją przygodę z wyścigami i uczestniczyć w zaciekłej rywalizacji podczas zawodów Race Camp. Odbędą się one w sierpniu na słynnym torze Silverstone w Wielkiej Brytanii.

Absolwenci GT Academy, którzy zwyciężą w zawodach Race Camp, zostaną poddani niezwykle intensywnemu i szczegółowemu Programowi Szkolenia Kierowców, który przygotuje ich na główną nagrodę – udział w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju w styczniu 2013 r.

GT Academy jest teraz uważana za jedną z dróg osiągnięcia sukcesu w wyścigach samochodowych na najwyższym szczeblu. W 2012 roku Lucas Ordoñez (Hiszpania, zwycięzca z roku 2008) zajął drugie miejsce w wyścigu Le Mans  i będzie walczył o więcej w tegorocznym wyścigu wraz z Alexem i Martinem Brundle’ami (w duecie ojciec oraz syn). Lucas weźmie także udział we wszystkich wyścigach Le Mans Series w samochodzie Greaves Motorsport Zytek-Nissan LMP2. Jordan Tresson (Francja, zwycięzca z roku 2010) będzie się ścigał w FIA World Endurance Championship oraz w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, prowadząc samochód Signatech Nissan LMP2. Jann Mardenborough (Wielka Brytania, zwycięzca z roku 2011) będzie prowadzić Nissana GT-R Nismo GT3 podczas Blancpain Endurance Series, a jego amerykański odpowiednik, Bryan Heitkotter, wsiądzie do Nissana 370Z Nismo RC podczas Grand-Am Continental Tire Sports Car Challenge Series w czołówce klasy GS (Grand Sport).

Możliwość zakwalifikowania absolwentów GT Academy do stale rozwijającej się dyscypliny wyścigów na najwyższym szczeblu jest kolejnym przykładem na innowacyjne podejście Nissana do wszelkich naszych przedsięwzięć”, wyjaśnia Darren Cox, Dyrektor Generalny Nissana w Europie. „Gdybyśmy nie wierzyli w naszych kierowców, nie siedzieliby teraz na tych miejscach, ale powodzenie Akademii Gran Turismo przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania i co roku pozwala nam wyłowić kolejnego utalentowanego kierowcę. Podczas gdy nasi kierowcy nie przestają zachwycać na światowych scenach, GT Academy rozszerza zakres działania. Będę zachęcać każdego, kto czuje, że ma talent, aby dał sobie szansę i spróbował swoich sił. GT Academy to prawdziwa, godna zaufania i ekscytująca droga do osiągnięcia sukcesu w dyscyplinie wyścigów samochodowych, która dzięki naszej współpracy z PlayStation® nic jej uczestników nie kosztuje”.

Kazunori Yamauchi, prezes Polyphony Digital, dodaje: „Jestem bardzo dumny, gdy widzę absolwentów GT Academy ścigających się na całym świecie w autach Nissana. W tym roku naszym celem będzie powiększenie i ulepszenie GT Academy, dlatego tworzymy serię nowych wyzwań dla kierowców, dostępną dla każdego, kto posiada PS3”. „Nie musisz być ekspertem, by spróbować. Ponadto w każdym kraju odbędą się eliminacje lokalne do GT Academy, aby zapewnić jak największej liczbie osób możliwość dołączenia do GT Academy 2012”.

Szczegóły dołączenia do GT Academy Europe 2012 znajdziecie na wielu stronach, m.in.: www.facebook.com/GTAcademy, http://eu.gran-turismo.com oraz

www.twitter.com/GTAcademy.