wtorek, kwiecień 16, 2024
wtorek, 06 lipiec 2010 17:55

Gran Turismo Polonia 2010 – najszybsze samochody Świata ponownie w Polsce!

Kiedy najnowsze Ferrari F458 Italia pojawi się na polskich drogach? Już 24 lipca! Co więcej będziemy mogli zobaczyć je w asyście ponad 60 innych super szybkich, pięknych i drogich samochodów. Wszystko to za sprawą Gran Turismo Polonia 2010.

W tym roku odbędzie się już szósta edycja tej widowiskowej i prestiżowej imprezy. W dniach 24-25 lipca wszyscy chętni będą mogli zobaczyć z bliska najbardziej pożądane samochody świata. Otwarte pokazy odbędą się podczas dwóch pierwszych dni eventu. W sobotę, 24 lipca uczestnicy i kibice spotkają się w Gdyni na Wybrzeżu Kościuszki, a w niedzielę, 25 lipca w Poznaniu  na ulicy Arcybiskupa Antoniego Baraniaka w pobliżu Malty. Na liście zgłoszonych w tegorocznej imprezie znajdują się takie „cuda” jak Ariel Atom, Dodge Viper SRT-10, Porsche 997 GT3 RS czy wspomniane Ferrari F458 Italia. Podczas obydwu dni imprezy oprócz spotkania z samochodami na wszystkich uczestników czekają dodatkowe atrakcje, w tym konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. – Gran Turismo Polonia to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Co roku organizujemy kilka tego typu spotkań w różnych częściach Europy, ale tylko w Polsce spotkaliśmy się z takim zainteresowaniem. W zeszłym roku, w czasie imprezy otwartej, na ulice Poznania przyszło około 40 tys. widzów. Z tego względu postanowiliśmy zorganizować drugi dzień otwarty – tym razem  w Gdyni. Bardzo chcemy by mieszkańcy i turyści także i tego miasta mieli  możliwość  poznania bliżej samochodów i ich kierowców – mówi Peter Ternström, organizator GTP
Po zakończeniu dni otwartych Gran Turismo Polonia 2010 kierowcy wezmą udział w zamkniętej części sportowej na Torze Poznań (26 – 28 lipca). W trakcie trzech dni na torze właściciele samochodów pod okiem instruktorów będą doskonalić technikę prowadzenia super samochodów. – Prowadzenie i serwisowanie tych maszyn to nie taka prosta sprawa. Dlatego trzydniowy kurs jest dla ich właścicieli wspaniałą okazję do tego, aby nauczyć się wykorzystywać właściwie potencjał swoich samochodów. Przy okazji mają zapewnioną fachową opiekę instruktorów oraz prowadzoną przez nas strefę serwisową. Co ciekawe, nasi goście, którzy decydują się serwisować samochody u polskich mechaników nie kierują się kwestiami wyłącznie materialnymi – mówi Krzysztof Pogorzelec, właściciel serwisu Autim, który od samego początku zajmuje się serwisowaniem pojazdów biorących udział w Gran Turismo Polonia.
Wszystkich zainteresowanych spotkaniem z samochodami marzeń zapraszamy w dniach 24 lipca do Gdyni oraz 25 lipca do Poznania. Dla grupy szczęśliwców przewidziano także ekskluzywne zaproszenia na Tor Poznań, na którym będzie można zobaczyć samochody w akcji. Więcej informacji można znaleźć na www.gt-polonia.com.