piątek, luty 23, 2024
środa, 24 sierpień 2022 14:13

Używane auto na raty z gwarancją producenta. Czy to się opłaca?

samochód na raty samochód na raty ppixabay

Rozglądasz się za kolejnym samochodem, na który zamierzasz wziąć kredyt? Pomyśl o aucie używanym z gwarancją producenta. Dzięki możliwości rozłożenia płatności na raty taka opcja może być bardzo korzystna. Sprawdź, czy to opłacalne również dla ciebie.

Zainteresowanie używanymi pojazdami nie słabnie – szczególnie w obliczu wydłużającego się oczekiwania na fabrycznie nowe samochody. To korzystne rozwiązanie dla osób, które potrzebują auta „na już”, a jednocześnie chcą ograniczyć wydatek. Warto jednak pamiętać, aby pojazdy używane kupować ze sprawdzonego źródła, np. z salonu samochodowego. 

Używane auto z salonu – to się opłaca

Czy wiesz, że w każdym salonie samochodowym możesz nabyć samochód „z drugiej ręki”? Są to pojazdy:

  • trafiające w ramach rozliczenia bezgotówkowego,
  • pochodzące z zakończenia umowy kredytu balonowego.

Zwykle jest więc tak, że tego typu auta mają zaledwie kilka lat. Charakteryzują się bardzo dobrym stanem technicznym, są w pełni sprawne i pozbawione ukrytych usterek. Na ich korzyść przemawia również:

  • udokumentowana historia,
  • regularnie wykonywane przeglądy,
  • pewne pochodzenie.

Warto przy tym podkreślić, że na taki samochód udzielana jest gwarancja. Dzięki temu masz pewność, że w razie problemów (o ile znajduje się on na liście usterek, za które producent bierze odpowiedzialność) możesz liczyć na wsparcie. 

Pamiętaj! Auta używane dostępne u dealera wcale nie są dużo droższe w porównaniu z pojazdami sprzedawanymi w komisach czy przez osoby prywatne. Ceny są bardzo podobne, a w tym przypadku masz pewność pochodzenia. Co więcej, masz także większe szanse na to, aby wziąć samochód na raty. 

Używany samochód na raty – sposób na obniżenie kosztów 

Nabycie używanego auta od dealera ma jeszcze jedną korzyść. Pozwala na skorzystanie z dogodnych warunków finansowania, dzięki czemu zakup nie będzie stanowił nadmiernego obciążenia domowego budżetu. Co więcej, biorąc samochód na raty, możesz pozwolić sobie na zakup droższego modelu – takiego, który będzie spełnieniem twoich motoryzacyjnych marzeń. Mowa np. o lepszym wyposażeniu czy mocniejszej wersji silnika. 

Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę, sprawdź:

  • dostępne rodzaje finansowania,
  • całkowity koszt kredytu,
  • okres spłaty.

Jeśli chcesz wziąć samochód na raty niskim kosztem, rozważ opcję Kredytu niższych rat Toyota Easy na auta używane w Toyota Banku (RRSO 12,38%). To rodzaj kredytu balonowego, który charakteryzuje się niskimi ratami i niską wpłatą własną. Atutem jest możliwość zakończenia umowy w jeden z trzech wariantów – w tym wymiana auta na kolejne bez angażowania środków własnych. 

Pamiętaj! Wybór kredytu samochodowego powinien być dokładnie przemyślany. W pierwszej kolejności musisz oszacować, czy zależy ci na niskiej miesięcznej racie, czy możesz płacić nieco więcej w zamian za niższe koszty całkowite.