piątek, luty 23, 2024
wtorek, 25 lipiec 2017 08:00

Polacy coraz częściej korzystają z samochodów na godziny

Samochody na godziny w Polsce stają się coraz bardziej popularne. Tak zwany car sharing pojawia się w coraz większej liczbie miast w Polsce, a wypożyczanie samochodów w tej usłudze posiada naprawdę sporo zalet, dlatego też cieszy się coraz większą popularnością wśród polaków. Prócz tego, że tego typu wynajem samochodu jest korzystny dla naszej kieszeni, to jest on również ekologiczny.

Można powiedzieć na przykład, że korzystając z takich usług, nie musimy kupować własnego samochodu, w szczególności, gdy rzadko z niego korzystamy. Dodatkowo utrzymanie samochodu w mieście może przysporzyć wiele problemów.

 

Do plusów omawianego car sharingu możemy zaliczyć również ogólne zmniejszenie korków w mieście oraz usprawnienie komunikacji. W taki sposób korzystamy z samochodu tylko wtedy kiedy potrzebujemy, w dodatku z jednego samochodu ma możliwość korzystanie większa liczba osób. Wypożyczenie samochod na godziny jest bardzo proste i możemy zrobić to za pośrednictwem naszego smartfona. Wystarczy, że zarejestrujemy się w serwisie 4mobility.pl oraz pobieżemy odpowiednią aplikaję. Wypożyczenie trwa kilka minut, wystarczy, że zlokalizujemy wolny samochód w naszej okolicy oraz go zarezerwujemy, a samo rozwiązanie car sharingu jest tańsze od zamawiania taksówek (według specjalistów taka usługa jest od 30 do 50% tańsze). Na aktualny dzień w Polsce znajdziemy trzy miasta oferujące car sharing, a należą do nich Warszawa, Kraków oraz Trójmiasto. Do dyspozycji klientów rozmieszczonych jest 200 samochodów, a coraz większa popularność tej usługi z pewnością doprowadzi, że zarówno usługa ta pojawi się w większej ilości miast, jak i ilość samochodów możliwych do wynajęcia, zwiększy się. Z pewnością taka usługa interesuje głównie młode osoby, które są otwarte na nowoczesne rozwiązania, a także osoby biznesu, które często muszą dojechać na jakieś spotkanie. Możliwość załatwienia wszystkiego w kilka minut za pomocą smartfona, z pewnością zachęca do skorzystania z takich usług, a także opłacalność takiego rozwiązania jest sporym argumentem w tym temacie.

Car sharing z pewnością ma dobrą przyszłość, więc jest to dobry sposób na biznes, jak i świetna opcja dla zainteresowanych wynajmem krótkoterminowym samochodów.