piątek, marzec 01, 2024
wtorek, 30 maj 2017 10:22

Leasing pojazdów? Sprawdź, jak zoptymalizować koszty

Zdecydowałeś się na leasing pojazdów firmowych z uwagi na koszty i korzyści podatkowe? Dziś masz możliwość zaoszczędzić jeszcze więcej – wystarczy, że skorzystasz z innowacyjnego na skalę światową rozwiązania w postaci Happy Miles.

 

Ile płacisz, a ile mógłbyś płacić?

Jako osoba korzystająca z leasingu, z pewnością znasz zasady – za możliwość użytkowania pojazdu co miesiąc jesteś zobowiązany uiścić ratę leasingową. Problem w tym, że jest ona „sztywna”. Gdy w pojeździe zostaje zdiagnozowana usterka i trafia on do warsztatu lub pracownik przebywa na urlopie i pojazd nie jest użytkowany, to rata leasingowa nie zmienia się – w dalszym ciągu musisz zapłacić dokładnie tyle, ile zobowiązałeś się, podpisując umowę. Czy nie ma innego rozwiązania? Okazuje się, że teraz już jest.

Happy Miles to innowacyjne na skalę światową rozwiązanie – korzystając z tego modelu leasingu możesz sporo zaoszczędzić. Ile konkretnie? To zależy od ilości przejechanych kilometrów.

W przypadku Happy Miles rata leasingowa składa się z dwóch kwot – stałej, która jest niska i ruchomej, która jest ściśle powiązana z ilości przejechanych kilometrów. Jak można przeczytać na stronie internetowej https://www.happymiles.pl/, klient użytkujący:

  • samochód osobowy Opel Astra Kombi zapłaci 235 zł miesięcznie + 38 gr za każdy przejechany kilometr,
  • samochód ciężarowy DAF zapłaci 1 348 zł miesięcznie + 41 gr za każdy przejechany kilometr,
  • samochód dostawczy Opel Vivaro zapłaci 318 zł miesięcznie + 36 gr za każdy przejechany kilometr.

Rezultatem takiego modelu rozliczenia jest to, że przedsiębiorca płaci mniej wówczas, gdy samochodu nie użytkuje, a więc np. w sytuacjach awaryjnych, gdy z uwagi na usterkę pojazdu nie może z niego korzystać.

Zarządzaj flotą sprawniej niż dotychczas

Jeżeli posiadasz kilka pojazdów, które na co dzień są użytkowane przez twoich pracowników, to – korzystając z Happy Miles – możesz również sprawniej niż dotychczas kontrolować m.in. styl ich jazdy. Jest to możliwe, bo otrzymasz dostęp do specjalnych aplikacji. Dzięki nim będziesz mógł np.:

  • kontrolować zużycie paliwa,
  • sprawdzić trasy przejazdu,
  • wystawiać poszczególnym kierowcom oceny za styl jazdy.

Powyższe rozwiązanie nie tylko daje ci możliwość sprawniejszego niż dotychczas zarządzania flotą pojazdów, lecz także umożliwia wdrożenie w firmie zasad eco-drivingu. To zaś konkretne oszczędności, i to nie kosztem pracownika czy obniżenia jakości świadczonych usług.

Wykorzystaj nowoczesne rozwiązania, aby być bardziej konkurencyjny

Jeżeli dotychczas nie zwracałeś uwagę na styl jazdy swoich podwładnych lub po prostu płaciłeś co miesiąc ustaloną ratę leasingową, to teraz masz alternatywę w postaci właśnie Happy Miles. Korzystając z tego innowacyjnego rozwiązania, możesz jedynie zyskać – nie tylko zapłacisz mniej, co pozwoli ci maksymalizować zyski, lecz także będziesz mógł na bieżąco monitorować styl jazdy pracowników i sprawniej zarządzać flotą użytkowanym pojazdów.

Happy Miles to rozwiązanie dla takich przedsiębiorców jak ty – zainteresowanych obniżeniem kosztów i dynamicznie rozwijających się. Jeżeli zdecydujesz się na ten rodzaj rozliczenia, to możesz jedynie zyskać – będziesz bardziej konkurencyjny niż dotychczas.