czwartek, luty 29, 2024
czwartek, 11 czerwiec 2015 11:13

Volvo Trucks kręci film dokumentalny: wokalistka Mapei próbuje życia w drodze

Volvo Trucks kontynuuje swoje oryginalne działania marketingowe, tym razem w formie reality show z udziałem wokalistki Mapei. Podczas dziewięciodniowej podróży samochodem po Europie Mapei nagra nowy teledysk, który wyreżyseruje Liza Minou Morberg. Ekipie towarzyszy samochód ciężarowy Volvo transportujący rekwizyty, prowadzony przez jednego z najlepszych kierowców na świecie Jensa Karlssona, znanego z „The Epic Split”. Rezultat będzie można zobaczyć w filmowym cyklu „Reality Road”.

– Poprzez „Reality Road” chcemy pokazać siłę naszej oferty usług – mówi Per Nilsson, dyrektor ds. public relations Volvo Trucks. – Ponieważ dla utrzymania samochodu ciężarowego w ruchu, równie ważne jak sam pojazd są powiązane z nim usługi. Równocześnie chcemy stworzyć telewizyjne widowisko, które przyciągnie szeroką widownię. O ile mi wiadomo, jesteśmy pierwszą firmą, która wykorzystuje formułę filmu dokumentalnego w celach marketingowych.

W filmie Mapei, której ostatnim, jak dotąd, wydanym singlem jest wielki przebój „Don’t Wait”, i reżyser Liza Morberg nagrywają teledysk do nowej piosenki Mapei pt. „#millionwaystolive”. Pomaga im Jens Karlsson, który od 28 lat prowadzi samochody ciężarowe i był jednym z precyzyjnych kierowców w zrealizowanych przez Volvo Trucks reklamach „The Epic Split” i „The Ballerina Stunt’.

– Moim zadaniem jest jak najbezpieczniejsze prowadzenie samochodu ciężarowego podczas wyprawy po Europie, a także pokazanie aspektów pracy kierowcy zawodowego. Miałem już być filmowanym, ale tym razem było to coś zupełnie innego. Poprzednio po prostu prowadziłem pojazd i nie musiałem nic mówić przed kamerą – mówi Jens Karlsson.

Poza obserwowaniem, jak usługi Volvo Trucks sprawdzają się w rozmaitych okolicznościach, w serii filmów będzie można towarzyszyć Mapei odkrywającej wyzwania w branży transportowej. Mapei wystąpi m.in. w przedstawieniu w stylu „drag queens” na pokładzie promu samochodowego płynącego do Polski, da spontaniczny koncert na przedmieściach Paryża oraz zapewni artystyczną oprawę kaskaderskiego popisu jazdy na dwóch kołach w Berlinie.
Cała seria obejmuje osiem odcinków. Pierwsze trzy zostaną opublikowane na kanale Volvo Trucks, na portalu YouTube, 11 czerwca.

Fakty: Reality Road
Zwiastun cyklu „Reality Road” pojawi się na kanale Volvo Trucks, na portalu YouTube, 9 czerwca. Cykl składa się ośmiu odcinków, które będą publikowane grupami w okresie trzech tygodni, począwszy od 11 czerwca.

Fakty: Usługi Volvo Trucks
Odpowiednie usługi mają decydujące znaczenie dla osiągania najwyższego możliwego poziomu dyspozycyjności. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Volvo Trucks, obsługa zapobiegawcza pozwala uniknąć 8 na każde 10 przestojów pojazdu. Usługi Volvo Trucks są ukierunkowane na zapewnienie wysokiej wydajności, niskiego zużycia paliwa i bezpieczeństwa jazdy. W ich zakres wchodzi m.in. Szkolenie Kierowców, Doradztwo Paliwowe oraz całodobowa pomoc drogowa za pośrednictwem Volvo Action Service.

Fakty: Jens Karlsson
Jens Karlsson od 28 lat pracuje jako kierowca samochodu ciężarowego. To właśnie on był jednym z precyzyjnych kierowców w zrealizowanych przez Volvo Trucks reklamach „The Epic Split” i „The Ballerina Stunt’. Na co dzień kieruje zestawem cysterną na trasach miedzy Szwecją a północną Europą.

Fakty: Mapei
Mapei zadebiutowała na międzynarodowej scenie muzycznej w 2007 r. piosenką „Video Vixens”. W roku 2014 ukazał się jej pierwszy album studyjny pt. „Hey Hey”, zawierający m.in. utwory „Don’t Wait” i „Change”. Mapei urodziła się w 1983 r., w amerykańskim stanie Rhode Island. W wieku dziesięciu lat przybyła d Szwecji i od tego czasu dzieli swoje życie między Sztokholmem i Stanami Zjednoczonymi. Zdjęcie przedstawia Mapei w programie „Late Show with David Letterman”.