czwartek, luty 29, 2024
czwartek, 01 maj 2014 12:40

Następna ekstremalna przygoda z Audi "#QUATTROCHALLENGES"

Producenta samochodów Audi nie trzeba przedstawiać. To znany na całym świecie potentat rynku motoryzacyjnego znany z doskonałej jakości produkowanych aut. Już od dawna samochody te są testowane w ekstremalnych warunkach. Niedawno w austriackich Alpach Audi testował Roy Kittler. Teraz nadeszła pora na testowanie Audi w Szwecji, a dokładnie w wiosce Arvidsjaur. Do testowania Audi RS 6 zaangażowali się Mattias Ekström i Timo Scheider.

 

Timo Scheider Mattias Ekström Timo Scheider to niemiecki kierowca wyścigowy, a obecnie kierowca zespołu Audi w serii Deutsche Tourenwagen Masters. W serii tej został mistrzem w latach 2008-2009. Ścigał się między innymi w Formule 3, DTM i FIA GT.

Mattias Ekström to znany szwedzki kierowca wyścigowy i rajdowy. Mistrz Szwecji 1999, mistrz DTM 2004 i 2007, trzykrotny zwycięzca Race of Champions.

Na co dzień Scheider  i Ekström to przyjaciele. Postanowili jednak zostać konkurentami na…lodzie i wykorzystać swoje umiejętności w ekstremalnej jeździe po jeziorze w Szwecji.

I się zaczęło…

Na wielkim zamarzniętym jeziorze w pobliżu miejscowości Arvidsjaur w Laponii wykonano tor rajdowy. Był on zaprojektowany  i wybudowany przez Jana Edvardssonom – dokładnie czyszczony, długi na 1,4 km, szeroki na 10 metrów i wyposażony w  10 zakrętów. Wyścig był nagrywany aż przez 20 kamer GoPro, co dało niesamowity końcowy efekt nagranego filmu.

Zawodnicy wystartowali Audi RS 6 z 4 litrowym silnikiem V8 TFSI z przyśpieszeniem 3,9 sekundy do 100 km. I inteligentną skrzynią biegów. Po bardzo widowiskowym wyścigu wygrał Timo Scheider. Jak się domyślamy Mattias Ekström już myśli o rewanżu.

Polecamy także wywiady z uczestnikami tego niesamowitego widowiska.

Wywiad z Jan Edvardssonem: http://youtu.be/8VFnQ0stDfk

Wywiad z Timo Scheiderem: http://youtu.be/L_Uk1prqjME

Wywiad z Mattias Ekströmem: http://youtu.be/g_8RR4bpiIA

Zobacz poniżej jak przebiegał ten wyjątkowy wyścig na jeziorze.

Media