piątek, luty 23, 2024
wtorek, 21 styczeń 2014 16:05

Akcja „Bezpieczna zima” na oponach Bridgestone

Rozpoczęły się ferie a wraz z nimi doroczna akcja GOPR „Bezpieczna zima”. Ratownicy z pogotowia ratunkowego wraz z zaprzyjaźnionym partnerem Mercedes – Benz oraz Bridgestone już po raz kolejny edukować będą wczasowiczów jak uniknąć wypadku na górskim stoku czy podczas podróży w zimowych warunkach.

W tym roku na 6 najpopularniejszych trasach narciarskich w Polsce GOPR po raz kolejny będzie promował bezpieczną turystykę górską. Każdy wypoczywający narciarz czy snowboardzista korzystając z zimowego szaleństwa będzie mógł poznać zasady panujące w górach i dowiedzieć się jak zapobiegać nieszczęśliwym wypadkom.

Dzięki dobrej zabawie i fantastycznej atmosferze, wypoczywający dowiedzą się czym grozi brak odpowiedniego wyposażenia na stoku, np. brak kasku, czy niedopasowane wiązania. Razem
z teamami ratowników górskich nauczą się udzielania pierwszej pomocy przy najczęstszych wypadkach w górach.

Bezpieczne zachowanie na stokach to jedno. Większość turystów musi najpierw pokonać wiele kilometrów, by dotrzeć na południe Polski. Nie każdy kierowca przyzwyczajany jest do szczególnych warunków panujących zimą w górach, zatem GOPR pomyślał także o bezpiecznej drodze na ferie.
Do współpracy na ośnieżonych górskich stokach zaprosił partnerów, którzy na co dzień kojarzeni są z dbałością o bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

Na zimowych trasach ponownie pojawi się Mercedes-Benz, który razem z firmą Bridgestone będzie promować bezpieczną podróż na ferie. –Pokażemy jak należy zachować się na ośnieżonych i oblodzonych nawierzchniach, jak wygląda zimowa droga hamowania i jak prawidłowo założyć łańcuchy na opony – mówi Anna Paszt z Bridgestone. Chcemy uświadomić kierowcom, że warto inwestować w bezpieczeństwo i kierować się rozsądkiem w wyborze opon, które są jedyną płaszczyzną łączącą samochód z nawierzchnią. Dobrą rekomendacją w wyborze ogumienia są wyniki testów znanych organizacji motoryzacyjnych takich jak ADAC czy TUV. A wszystko z myślą o bezpiecznych podróżach, bo dobre opony to inwestycja w bezpieczeństwo naszych bliskich – inwestycja, na której nie warto oszczędzać – dodaje Anna Paszt.

Każdy kierowca chętny do wypróbowania samochodów z napędem na cztery koła, będzie mógł skorzystać z jazdy testowej w towarzystwie instruktorów off-road’u.

Terminy akcji Bezpieczna zima z GOPR:
18-19.01 Ustrzyki Dol. (Gromadzyń)
1-2.02 Jaworzyna Krynicka (trasa nr 2)
8-9.02 Czarna Góra (przy trasie H)
15-16.02 Bania Białka Tatrzańska
22-23.02 Szczyrk (Czyrna-Solisko)
1-2.03 Zieleniec (Gryglówka)

ZAPRASZAMY!