czwartek, maj 30, 2024
wtorek, 20 lipiec 2010 20:15

Gwiazda Winter X-games w Polsce!

Jon Olsson, jedna z największych gwiazd narciarstwa Freestyle przyjeżdża do Polski. Pobyt nie będzie miał nic wspólnego ze śniegiem ale z inną pasją Jona – samochodami.

Szwedzki narciarz to jedna z najbardziej utytułowanych postaci Winter X-games – najważniejszej światowej imprezy sportów ekstremalnych. W historii swoich występów 28-letni Szwed zdobył aż 9 medali. Jest również autorem wielu tricków, które przyniosły mu sławę i uznanie wśród riderów na całym świecie. Jak się okazuje równie mocno co narty, Jon kocha szybkie samochody.
Specjalnie z myślą o sportowcu wyprodukowany został Lamborghini Murcialago LP 670-4 SV Olsson Winter edition – samochód wyjątkowy pod każdym względem. Ponad 600 KM mocy, od 0 do 100 w niewiele ponad 3 sekundy, specjalne malowanie i… bagażnik na dachu. Tak, to nie żart – specjalnie zaprojektowana, aerodynamiczna „trumna” pozwala Jonowi zabrać narty gdziekolwiek podróżuje. Tym razem wybiera się do Polski – a dokładniej do Gdyni i Poznania, gdzie w dniach 24-28 lipca odbywać się będzie Gran Turimo Polonia 2010.
Ta największej impreza GT w Polsce z roku na roku oferuje coraz większe emocje. W tym roku zobaczymy Polsce ponad 70 samochodów, których łączna wartość przekracza 45.000.000 złotych. Biorąc po uwagę przyjazd Jona, zarówno fani motoryzacji, jak i sportów extremalnych na pewno znajdą coś dla siebie.

Terminarz Gran Turismo Polonia 2010:

•    24 lipca – Gdynia, skwer Kościuszki: od 15 do 18 impreza otwarta (prezentacja samochodów biorących udział w Grand Turismo Polonia 2010, pokazy samochodowe, konkursy dla widzów)
•    25 lipca – Poznań, ul. Biskupa Baraniaka (okolice Malty): od 16 do 19 impreza otwarta (prezentacja samochodów biorących udział w Grand Turismo Polonia 2010, pokazy samochodowe, konkursy dla widzów)
•    26-28 lipca – Poznań, „Tor Poznań”: zamknięte treningi pod okiem profesjonalnych instruktorów dla uczestników Gran Turismo Polonia.