piątek, czerwiec 02, 2023
środa, 16 grudzień 2020 12:09

Poznaj markę Gentle Day

Na rynku dostępnych jest coraz więcej ekologicznych produktów. I to jest bardzo dobra wiadomość! Kobiety są coraz bardziej świadome, poświęcają czas, aby zgłębić się w DNA marek, dzięki czemu ich wybory konsumenckie są przemyślane. Dziś przyjrzymy się marce Gentle Day, która w swojej ofercie posiada produkty higieniczne oraz bieliznę dla kobiet.

 

Ważny aspekt – certyfikaty marki

Bardzo często widzimy na opakowaniach certyfikaty, wiemy, że są ważne i warto zwracać na nie uwagę, jednak nie zawsze wiemy co dokładnie oznaczają. Gentle Day posiada kilka z nich. Pierwszy z nich to MADE FOR HEALTH, który otrzymały podpaski oraz wkładki marki. To oznakowanie zapewnia bezpieczeństwo chemiczne według rozporządzenia REACH oraz bezpieczeństwo biologiczne produktu końcowego na podstawie przeprowadzonej kontroli mikrobiologicznej oraz badań zgodności biologicznej. Potwierdza wysoką jakość i bezpieczeństwo produktów. Z kolei certyfikat i znak Oeko-Tex® 100 potwierdza, iż podpaski nie są chlorowane, a także nie zawierają szkodliwych chemikaliów.  Tu bardzo ważna informacja – podpaski są certyfikowane każdego roku na nowo. To sprawia, iż produkcja jest sprawdzona i nie wpływa negatywnie na zdrowie człowieka. Kolejnym z oznaczeń jest Vegan, który informuje, iż produkty nie są testowane na zwierzętach. Z kolei Certyfikat ochrony środowiska ISO 14001 potwierdza, iż produkty wytwarza się oszczędzając zasoby naturalne, redukując negatywny wpływ na środowisko, efektywnie zarządzając procesami produkcji i transportu oraz wykorzystując surowce. Każdy z certyfikatów widnieje na poszczególnych produktach.

Czym wyróżniają się poszczególne produkty

Tampony od Gentle Day są w 100% z bawełny organicznej, certyfikowane GOTS oraz ICEA. Marka postanowiła być jeszcze bardziej EKO i plastikowe opakowania pojedynczych tamponów zamieniła na papierowe. Atutem podpasek jest ich ekologiczność, chłonność oraz pasek anioniowy. W środku podpaski znajduje się biogradowalny, nietoksyczny polimer japoński.  Marka Gentle Day jest tutaj pionierem w kwestii sprzedaży najwyższej jakości podpasek zaprojektowanych po to, by czas menstruacji był w stanie przebiec w jak najlepszych warunkach. Podpaski ekologiczne to dobry wybór zarówno dla samej kobiety, jak również i dla ochrony środowiska. Marka ta w sposób szczególny została wyróżniona w kwestii doskonale przygotowanej oferty z branży artykułów higienicznych. 

Wkładki, które proponuje marka Gentle Day są bezzapachowe, dzięki czemu nie powodują alergii, nie podrażniają skóry oraz nie zawierają żadnych chemikaliów i chloru. Ich pH jest przyjazne dla skóry – zapewnia jej komfort. Ekologiczne wkładki higieniczne to zdecydowanie dobry wybór i produkt wart swojej ceny. Są najlepsze z dostępnych na rynku.

Chusteczki higieniczne i płyn do higieny intymnej nie zawierają parabenów, laurylosiarczanu sodu (SLES), barwników, ługów lub mydła.

Wśród produktów Gentle Day znajdziemy kubeczki menstruacyjne, a także bieliznę wyprodukowaną z bawełny organicznej.

Marka stawia na dobór najlepszych produktów, tak, by kobieta odczuwała komfort z ich użytkowania. Jeśli cenicie marki ekologiczne, koniecznie zajrzyjcie na stronę: gentleday.pl. Tam znajdziecie szczegółowe informacje na temat każdego z produktów.

Produkty Gentle Day

Produkty Gentle Day