sobota, lipiec 20, 2024
poniedziałek, 27 kwiecień 2020 18:07

Pomoc w leczeniu kontuzji i urazów - sprzęt rehabilitacyjny

sprzęt rehabilitacyjny sprzęt rehabilitacyjny

Chyba każdy z nas bez względu na wiek doznał kiedyś kontuzji lub poważnego urazu. Pomoc fizjoterapeuty w powrocie do zdrowia jest nieoceniona. Większość z nas ma również w rodzinie starsze osoby, które często mają problem z samodzielnym poruszaniem się lub chorują przewlekle.

W każdym przypadku stajemy przed pytaniem w jaki sposób przyspieszyć proces zdrowienia i powrotu do sprawności fizycznej lub jak zwiększyć komfort życia bliskiej osobie.

Na rynku dostępnych jest wiele nadających się do tego sprzętów. Mając w otoczeniu starszą osobę stale leżącą w łóżku, dobrze wiemy jak ważna dla niej jest wygoda, rehabilitacja i możliwość przemieszczania się. Taka osoba potrzebuje chociażby odpowiedniego łóżka, materaca, chodzika czy wózka inwalidzkiego. Taki nowy zestaw może okazać się zbytnim obciążeniem finansowym dla emeryta czy jego rodziny. Jest jednak proste rozwiązanie tej sytuacji. Można skorzystać z oferty wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.

Dlaczego lepiej wypożyczać sprzęt rehabilitacyjny?

Dlaczego taka opcja jest bardziej atrakcyjna? Po pierwsze - cena. Koszt zakupu sprzętu może osiągać nawet kilkanaście tysięcy złotych, wypożyczając płacimy miesięczny abonament w wysokości kilkunastu, kilkuset złotych w zależności od rodzaju wypożyczonego sprzętu. Każdej rodzinie z pewnością łatwiej będzie udźwignąć taki koszt. To zresztą nie jedyna zaleta wynajętego sprzętu. Umowa zwykle podpisywana jest na miesiąc, jeśli po tym okresie okaże się, że któryś ze sprzętów jest nam niepotrzebny, zawsze możemy z niego zrezygnować lub wypróbować inny model. Warto podkreślić, że niejednokrotnie montaż tego typu sprzętu dla osoby niedoświadczonej może stać się problematyczny.

Wypożyczając sprzęt nie musimy się martwić, że nie poradzimy sobie z tym zadaniem lub źle coś zmontujemy w czego konsekwencji moglibyśmy narazić swoje zdrowie. Pracownicy wypożyczalni dostarczą nam każdy sprzęt pod wskazany adres, zamontują go i poinstruują nas co do jego użytkowania. Nie musimy się również przejmować serwisem. W przypadku uszkodzenia sprzętu w większości przypadków możemy liczyć na bezpłatną naprawę w ramach podpisanej umowy.

Kupno nowego sprzętu

Kupując nowy sprzęt możemy się narazić na zakup urządzenia, które w danym przypadku będzie niepotrzebne lub wręcz nie wskazane. Doświadczeni pracownicy wypożyczalni zawsze doradzą odpowiedni sprzęt pod indywidualne potrzeby.

Pamiętajmy również o tym, że jeśli nasza rehabilitacja będzie krótkoterminowa to zakupiony sprzęt będziemy musieli gdzieś przechować. To kolejny argument przemawiający na korzyść wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Gdy kończymy używanie kuli, chodzika czy koncentratora tlenu zamiast marnować miejsca w schowkach - oddajemy je do firmy.

Osobom zainteresowanym tematem ochrony zdrowia polecamy również lekturę artykułów opublikowanych na łamach serwisów zdrowy.wroclaw.plthed.pl oraz nadiecie.wroclaw.pl. Serdecznie zapraszamy.

Media