środa, czerwiec 19, 2024
poniedziałek, 20 kwiecień 2020 17:33

Poprawa zdrowia dzięki fizjoterapii

Fizjoterapia Bielsko Fizjoterapia Bielsko

Fizjoterapia i rehabilitacja kojarzą się głównie z zabiegami, które są następstwem przebytej choroby, wypadku lub zabiegu. Często tak jest, ale z usług specjalistów korzystamy, gdy doskwiera nam przewlekły ból lub gdy chcemy rozpocząć aktywność fizyczną.

Siedzący tryb życia sprawia, że wiele ludzi boryka się m.in. nadwagą. Moda na ruch i ćwiczenia to efekt zwiększenia świadomości o potrzebach naszego ciała. Złe odżywianie, brak aktywności fizycznej i używki to nawyki, które je stopniowo degradują. W związku z tym coraz chętniej sięgamy po pomoc specjalistów od żywienia lub trenerów personalnych. Jeśli planujemy rozpoczęcie aktywności fizycznej, to warto odwiedzić gabinet fizjoterapeuty. Pomoże on w wykonaniu pierwszego kroku, który uchroni nas od niebezpiecznych kontuzji. Ponadto to właściwa osoba, która wesprze w powrocie do zdrowia podczas rehabilitacji.

Jak wygląda współpraca?

Podczas umawiania terminu spotkania usłyszeć można, że podczas wizyty potrzebna będzie wygodna odzież oraz obuwie sportowe. Nie będzie to wycisk rodem z filmów o sportowcach, ale merytoryczne sprawdzenie naszego stanu zdrowia i kondycji. Fizjoterapeuta przeprowadza wywiad z pacjentem, a także analizuje dokumentację medyczną oraz zalecenia lekarza, jeśli są takie. Na tej podstawie przygotowuje plan działania, który będzie naszą drogą do zdrowia.

Fizjoterapeuta pomoże z wszelkimi dolegliwościami przed operacją, ale także po niej, a także po złamaniach kości, urazach mięśniowo-ścięgnistych oraz chorobach zwyrodnienia stawów. Jeśli doskwierają nam bóle kręgosłupa, to także właściwa osoba, aby podzielić się z nią swoim problemem. Ponadto specjaliści pomagają w szeroko rozumianych kwestiach neurologicznych. Stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, udary, choroby nowotworowe czy te dotyczące mięśni pochodzenia neurologicznego. Fizjoterapeuta Bielsko-Biała pomoże uporać się z wieloma dolegliwościami.

Wiedza – klucz do sukcesu

Fizjoterapeuta to osoba, która potrafi zdiagnozować i leczyć dolegliwości motoryczne pacjentów. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że podczas wizyty otrzymamy skondensowaną wiedzę ekspercką przekazaną w zrozumiały sposób. To między innymi zalecenia, wskazówki i podpowiedzi, które można wykorzystywać na co dzień w celu poprawy naszego zdrowia. Dodatkowo to także wsparcie mentalne. Jest ono przydatne w sytuacjach, gdy jesteśmy podłamani złym stanem zdrowia lub borykamy się z trudnościami powrotu do pełni sił po operacji.

Wiedza medyczna aktualizuje się stosunkowo szybko. Pomagają w tym zdobycze technologii. Dzięki temu powstają urządzenia i metody, które mają na celu ułatwiać zabiegi i ćwiczenia. Po kontuzji kończyn dolnych w zależności od przypadku stosuje się terapie w basenie. Chodzenie w wodzie jest łatwiejsze i mniej obciąża stawy i mięśnie. Obecnie na rynku dostępne są bieżnie grawitacyjne, które mogą zmniejszyć masę ciała ćwiczącego o 80%. Nie jest to jeszcze tak popularne rozwiązanie, jak terapia w basenie, ale przybywa specjalistów, którzy korzystają z takich rozwiązań.

Kiedy zwrócić się do fizjoterapeuty?

Jeżeli pojawia się przewlekły ból w danej partii ciała, chcemy zacząć albo wrócić do treningów, gdy mamy problemy z kręgosłupem lub gdy potrzebujemy nastawić kręgi. Wczesne wykrycie dolegliwości pomaga skrócić proces leczenia. Ponadto w sytuacji odkrycia poważnych zmian możemy szybko podjąć odpowiednie działania. Częste migreny i bóle głowy mogą doprowadzać do szału. Podobnie jak przeciążeniowe bóle kręgosłupa, czy choroba zwyrodnieniowa. Z kolei, jeśli potrzebne jest nastawienie kręgów Bielsko-Biała to warto zajrzeć na https://fizjomed.pro/bielsko-biala/.

Wsparcie specjalistów fizjoterapeutów nie musi wiązać się tylko z dolegliwościami będącymi skutkami operacji. Jeżeli borykamy się z chorobami przewlekłymi lub bólami, które nasilają się lub okresowo wracają, to warto odwiedzić specjalistyczny gabinet. Pomoc i wsparcie nie tylko fizyczne, ale mentalne umożliwi odzyskanie pełni sił.

 Więcej o zdrowiu znjadziesz w serwisie https://vva.pl/zdrowie

Media