wtorek, lipiec 16, 2024
poniedziałek, 27 styczeń 2020 19:10

Z jakich zabiegów kosmetycznych warto skorzystać?

Zabiegi kosmetyczne Gliwice Zabiegi kosmetyczne Gliwice

W salonach kosmetycznych dostępnych jest cała masa wielorakich urządzeń i akcesoriów, dzięki którym możliwe jest wykonanie przeróżnych zabiegów. Nie brakuje zarówno tych klasycznych, jak i bardziej innowacyjnych. Za pomocą zabiegów kosmetycznych możliwe jest zredukowanie niedoskonałości, poprawienie wyglądu i wzmocnienie pewności siebie.

Chociaż gabinety kosmetyczne odwiedzane są w głównej mierze przez kobiety, to mężczyźni także coraz bardziej przywiązują wagę do swojego wyglądu i mogą liczyć na skorzystanie ze skutecznych zabiegów. Jedne odmładzają, drugie ujędrniają, trzecie odżywiają, jeszcze inne nawilżają czy oczyszczają.

Jakie godne uwagi zabiegi ma do zaoferowania salon kosmetyczny Gliwice?


Panie bardzo chętnie przychodzą do salonów kosmetycznych w celu zrobienia manicure i pedicure. Coraz częściej wybór pada na paznokcie hybrydowe, które przez okres paru tygodni wyglądają nieskazitelnie. Jest to świetna opcja dla pań kobiet stawiających na dobra prezencje i jednoczenie nielubiących częstego malowania paznokci. Kolejną opcją jest peeling kawitacyjny, który jest zabiegiem mającym na celu złuszczenie martwego naskórka. Skóra po takim zabiegu jest dogłębnie oczyszczona i lepiej wchłania substancje aktywne zawarte w nakładanych na nią kosmetykach. Coraz popularniejsze są zabiegi mikrodermazji, czyli mechaniczne złuszczanie naskórka przy pomocy niewielkich granulek diamenty lub korundu. Możliwe jest też skorzystanie z mikrodermazji tlenowej przy użyciu strumienia powietrza. Jest to sposób na dogłębne oczyszczenie i dotlenienie skóry.


Jeśli komuś zależy na wyszczupleniu sylwetki i pozbyciu się nieestetycznego cellulitu, może skorzystać z zabiegu noszącego nazwę body wraping. Po wmasowaniu w skórę preparatu z konkretnymi substancjami czynnymi owija się ją ciasno folią i podgrzewa. Uciskająca folia pobudza mikrokrążenie, a ciepło zwiększa wchłanianie preparatu. Po takim zabiegu skóra jest bardziej jędrna i zmniejsza się problem z pomarańczową skórką. W salonach kosmetycznych do wyboru jest też opcja masażu relaksacyjnego, ujędrniającego czy bańkami chińskimi.

artykuł powstał we współpracy z bio-clinic.pl