sobota, wrzesień 30, 2023
sobota, 28 grudzień 2019 18:48

Pajączki to już nie problem, odkąd można leczyć je laserem

Laserowe zamykanie naczynek Laserowe zamykanie naczynek

Popękane naczynka, nazywane także pajączkami, to niestety nieestetyczne niedoskonałości, z którymi bardzo trudno walczyć. Najlepiej jest nie dopuścić do ich powstania, jednak kiedy już pojawią się na twarzy, można pozbyć się ich tylko w jeden sposób - potraktować laserem. Jak wygląda leczenie? Jakie są efekty i kto może skorzystać z tej metody medycyny estetycznej?

 

Laserowe zamykanie naczynek

Pęknięte naczynia nie reagują na kremy, zabiegi u kosmetyczki, peelingi czy maseczki. Jest to trwałe uszkodzenie, które można zniwelować jedynie za pomocą lasera. Promieniowanie świetlne sprawia, że tkanka gwałtownie kurczy się pod wpływem wysokiej temperatury. Ścianki naczynia wysuszają się, obumierają, a potem zostają wchłonięte przez organizm. Chcąc uzyskać pożądany efekt należy tak dobrać długość fali, aby ogrzaniu poddana została krew, a nie skóra. Dlatego laserowe usuwanie naczynek poprzedza dokładny wywiad medyczny oraz badanie, które pozwala dostosować parametry lasera do konkretnego pacjenta. Dobrana moc jest najpierw sprawdzana na niewielkim wycinku skóry, żeby wykonać próbę dobranych wartości.

Przebieg zabiegu

Laserowe zamykanie naczynek przeprowadzamy w kilku etapach. Na początku oczyszczana jest twarz pacjenta, najlepiej zatem przyjść na wizytę bez makijażu. Potrzebne są również okulary ochronne, aby chronić wzrok przed wiązką. Ostatni etap to wykonanie samego zabiegu. Cera jest traktowana głowicą lasera, która uwalnia promieniowanie. Towarzyszy temu wydzielanie się białego delikatnego błysku, jednak jest to całkowicie bezbolesne.

Dla kogo zabieg laserowego zamykania naczynek?

Jest to rozwiązanie całkowicie bezpieczne. Zazwyczaj nasi pacjenci nie potrzebują nawet czasu na rekonwalescencję, dlatego lista przeciwwskazań jest bardzo krótka. Usuwanie pajączków poleca się wszystkim, którzy mają problem z czerwienieniem skóry, która jest nadreaktywna, wrażliwa na temperaturę czy promieniowanie UV. Najczęściej pacjentami są kobiety, ponieważ dbają one zdecydowanie bardziej o względy estetyczne. Jedynym przeciwwskazaniem jest ciąża oraz karmienie piersią.

Laserowe zamykanie naczynek to metoda, która daje trwałe efekty i pozwala pozbyć się na zawsze nieestetycznych, opornych na inne zabiegi pajączków. Jest bezbolesna i nieinwazyjna, a wiele osób przekonało się o jej skuteczności.