piątek, 04 maj 2018 18:39

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej pozwala na trwałe (nawet do kilku lat) usunięcie zbędnego owłosienia z ciała. Przeprowadzany jest w kilku seriach, aby można było usunąć wszystkie włoski, które znajdują się w różnej fazie rozwoju. Cały zabieg jest bezbolesny i pozwala na cieszenie się gładką skórą już od pierwszej depilacji, gdyż po niej włoski odrastają znacznie wolniej i są o wiele słabsze.

 

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej obejmuje przede wszystkim unikanie opalenizny, leków światłouczulających (np. leków antydepresyjnych oraz niektórych ziół - m.in. dziurawca), oraz zaprzestanie depilacji na miesiąc przed zabiegiem, aby włoski mogły odrosnąć.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

Dzień przed zabiegiem depilacji laserowej należy dokładnie umyć skórę oraz ją ogolić. Dzięki temu wiązka lasera będzie mogła bez trudu dotrzeć do macierzy włosa odpowiedzialnej za jego wzrost. Przed samym zabiegiem każdy pacjent wypełnia krótką ankietę dotyczącą jego zdrowia oraz zażywanych leków. Aby zabieg był w pełni bezpieczny, wykonuje się próbę laserową, która polega na działaniu laserem na niewielki fragment skóry, aby sprawdzić, jak będzie reagowała na podrażenia. Dopiero po takim przygotowaniu i upewnieniu się, że wszystko jest w porządku, można przystąpić do właściwego zabiegu.

Przebieg zabiegu depilacji laserowej

Laser użyty w zabiegu depilacji laserowej dostaje się do mieszka włosowego, w którym obecna jest melanina. Odbiera ona światło przekazywane przez laser i pochłania ją, przez co ulega zniszczeniu. Lekarz używa lasera przykładając go miejscowo do skóry i przesuwając po niej. Sama depilacja laserowa poprzedzona jest nałożeniem na skórę znieczulającego kremu, więc jest całkowicie bezbolesna. Po naświetleniu laserem całego fragmentu ciała, nakłada się krem znieczulający, aby uniknąć podrażnień. Włosy w czasie przeprowadzania zabiegu depilacji laserowej są w różnym stanie wzrostu, więc aby pozbyć się całego owłosienia zabieg należy powtórzyć. Zwykle wykonuje się około 5-6 serii, w miesięcznych odstępach. Niezależnie od tego, już po pierwszym zabiegu, skóra jest znacznie gładsza, a włoski odrastają cieńsze i słabsze. Po każdym zabiegu należy zrezygnować z opalania, wizyt w saunie oraz na basenie, a także gorących kąpieli, aby nie powodować podrażnień.

© 2013-2020 by SN2.EU