środa, 18 lipiec 2018 18:26

Nauka gry na gitarze

Rozpoczynasz gitarową przygodę? Zastanawiasz się, jaką drogą pójść, aby osiągnąć muzyczny majstersztyk? Która gitara okaże się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę dla nowicjusza? Na te i inne pytania odpowiadamy w artykule!

Początki zawsze są kreatywne…

Współczesność wykreowała nas jako osoby żądne informacji, wiedzy, mądrości. Budujemy świadomość, styl, kreujemy marzenia, dążymy do celów. Uwielbiamy poznawać nowe pasje, doświadczać inspirujących chwil. Jak więc rozpocząć przygodę z gitarą? Zapisać się na profesjonalne lekcje do nauczyciela, którego odnajdziesz na stronie internetowej http://kursgitary.pl/.

Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Na to pytanie, odpowiemy… pytaniem w formie ciekawostki. Otóż czy wiesz, że osoby początkujące, które same szarpnęły za struny, najczęściej rezygnują z nauki gry na gitarze już po trzech miesiącach? Zastanawiasz się dlaczego? Odpowiedź jest prosta – nie miały odpowiedniego mentora, osoby, która utrzymałaby ich na właściwych, gitarowych torach. Nauczyciel natomiast zmobilizuje, zachęci do dalszej pracy, urzeczywistni zamierzony cel, zainspiruje, podpowie, co warto zmienić, a jakie brzmienia wzmocnić.

Gitara dla początkujących – jaką wybrać?

Zacznijmy od klasyki. Gitara w tym wydaniu wyposażona jest w dosyć miękkie, a co za tym idzie również odpowiednie dla nowicjuszy, struny. Nie potrzebuje dodatkowego sprzętu nagłaśniającego (wzmacniacza). Co więcej, warto również zwrócić uwagę na cenę gitary klasycznej – w przypadku kwoty mniejszej niż 300 złotych, otrzymujemy model niewygodny w użytkowaniu, stworzony ze słabej jakości materiałów.

Marzysz o zespole z prawdziwego zdarzenia? Do perkusji więc powinna dołączyć gitara elektryczna. W tym przypadku sprawdzi się również wzmacniacz gitarowy, który wraz z perkusistą stworzy zgrany, muzyczny duet.

Ostatnim modelem, polecanym dla początkujących, aczkolwiek znających podstawy, jest gitara akustyczna – rekomendowana osobom, które uwielbiają śpiewać w większym gronie osób np. na ognisku. Dlaczego? Otóż akustyczny model jest głośniejszy od klasyki, dlatego też brzmiąca muzyka przebije się przez grono śpiewających obozowiczów.

Porady dla gitarowych nowicjuszy

Zanim zdecydujesz się na konkretny model, weź również pod uwagę rozmiar gitary. Ten musi być odpowiednio dobrany do ucznia – inna bowiem jest wielkość instrumentu dla dziecka (gitara ¾, rzadziej ½), a inna dla nastolatka lub osoby dorosłej (pełnowymiarowa gitara 4/4).

© 2013-2020 by SN2.EU