poniedziałek, wrzesień 25, 2023
czwartek, 13 lipiec 2023 10:49

Zamkowe Legendy

Medicine - Zamkowe Legendy Medicine - Zamkowe Legendy

nterpretacje legend znalazły swoje odzwierciedlenie w klimatycznej i nieco mrocznej kolekcji, która przenosi do zagadkowego świata i niemal podskórnie pozwala odczuć nieodgadniony klimat dawnych gawęd. „Inspiracją do stworzenia kolekcji były rodzime legendy, które dały grafikom Medicine szerokie pole interpretacji.

Przygotowane przez nich printy wyeksponowane w zamkowej scenerii, to wizualna opowieść, którą snujemy w otoczeniu królewskich sal, tajemniczych ogrodów i cichych korytarzy. Niezwykły klimat zdjęć pozwala przenieść się do miejsc, w których powstały nieprawdopodobne historie i przypomnieć o nich poprzez ubrania” – mówi Karolina Stawska, Art Director Medicine.

W kolekcji Zamkowe Legendy nie brakuje mrocznych postaci, upiorów i zjaw, którymi zawładnęły żądza władzy, bogactwa, czy nieszczęśliwa miłość. Poznajemy ducha rycerza z Pieskowej Skały, demonicznego psa z Ogrodzieńca, przeklętą parę kochanków z Zamku w Niedzicy, widmo kobiety z Zamku w Mosznej, duchy Malborka, historię baronowej Daisy z Zamku Książ oraz zjawę z Zamku Czocha. Łączy je brak szczęśliwych zakończeń i historie, które możemy bliżej poznać. To podróż do tego, co nieodkryte, oniryczne i wyraziste.

Wyostrzcie zmysły i pozwólcie się wciągnąć w fascynujący, mroczny świat Zamkowych Legend. Kto wie, być może w każdej z nich kryje się ziarnko prawdy?

medicine zamkowe legendy