poniedziałek, 30 wrzesień 2019 12:54

Akcesoria dla fanów mangi – czym warto się zainteresować?

Koszulki z japońskimi napisami Koszulki z japońskimi napisami

Kultura Dalekiego Wschodu od setek lat fascynuje Europejczyków. Obecnie ta fascynacja nie przemija, wręcz przeciwnie – przybiera na sile.

Zupełnie inna tradycja i kultura sprawia, że kraje leżące u wschodniego wybrzeża Azji, szczególnie Japonia pobudzają silnie naszą wyobraźnię. Coraz więcej osób jest także zainteresowanych mangą. To powoduje, że powstaje coraz więcej miejsc, w których można zakupić nie tylko same komiksy, ale i różnorodne gadżety związane z tą sztuką rysunku.

Czym jest manga?

Manga to określenie stosowane, jako nazwa komiksów i rysunków w charakterystycznym stylu wschodniego rysunku. Pojęcie to po raz pierwszy pojawiło się już w XIX wieku. Jednak właściwy rozwój tego rodzaju sztuki nastąpił po II wojnie światowej. Pierwotnie były to jedynie rysunki wykonywane na papierze. Z czasem, gdy coraz popularniejsze stawały się również filmy animowane, ten rodzaj „kreski” zaczęto wykorzystywać również w tej dziedzinie. Tak powstało popularne również w Polsce anime.

Co ciekawe, manga to pojęcie ogólne i dzieli się ją na kilka rodzajów. Są np. mangi przeznaczone dla dziewcząt, chłopców, a także wyłącznie dla dorosłych. Są też komiksy, które można przyrównać do seriali obyczajowych, opowiadające o codziennym życiu, które skierowane są głównie do kobiet. Warto tutaj podkreślić, że akcja mangi może rozgrywać się zarówno w rzeczywistym, jak i alternatywnym świecie.

Manga w Polsce – małe co nieco dla otaku

Otaku to określenia miłośnika kultury japońskiej, ściśle związane między innymi z mangą. Jak się okazuje, wielu otaku jest również w Polsce. Dostrzega to między innymi rynek wydawniczy oraz producenci różnorodnych gadżetów. Obecnie wiele produktów nawiązujących do mangi jest już nie tylko sprowadzana z Azji, ale i tworzona w naszym kraju.

Koszulki z japońskimi napisami

Koszulki z japońskimi napisami

Miłośnicy komiksów tego typu mają między innymi swoje czasopismo – Kawaii. Powstaje również wiele sklepów oferujących gadżety i ubrania dla miłośników japońskiej animacji. Przykładem może być https://japonia.teetres.com/. Jest to sklep, w którym można znaleźć między innymi bluzy anime oraz koszulki z japońskimi napisami. Ciekawą propozycją są również ubrania, na których są nadruki związane z popularnymi serialami anime m.in. Shingeki no Kyojin oraz Mirai Nikki.

Japońskie koszulki

Japońskie koszulki

Natomiast dla osób lubiących minimalistyczny styl, odpowiednie mogą okazać się czapki typu beanie z haftem nawiązującym do japońskich animacji. Haftowane są na nich napisy bądź buźki wyrażające różnorodne emocje.

Plecaki otaku

Plecaki otaku

© 2013-2020 by SN2.EU