środa, 25 lipiec 2012 12:47

Przesądne kolory

Ulubiony kolor? Każdy mógłby wymienić choć jeden. Wbrew pozorom nie jest  to tylko nasze poczucie estetyki, ale często intuicja, która podpowiada co jest dla nas dobre. Co jeszcze mogą oznaczać kolory?

Wbrew pozorom barwy również mogą być ofiarami przesądów. Przykładowo zieleń, choć często twierdzi się, że działa uspokajająco, może być uznana za symbol nieszczęścia lub staropanieństwa. Czerń natomiast, kiedy jest stosowana jako dodatek do naszej garderoby, ma za zadanie przyciągnąć pozytywną energię. Brąz to jednoznaczna oznaka pecha, dlatego nie poleca się ubierania Pana Młodego w brązowy garnitur na ślub. Może to bowiem świadczyć o jego wygasających uczuciach lub chęci ucieczki sprzed ołtarza.

A co z żółcią? Ten symbol chyba praktycznie każdy zna – oznacza silną zazdrość, graniczącą z zawiścią. Może znaczyć również wykpienie drugiej osoby z zazdrości.

Zostały dwa kolory – czerwony i niebieski. Oba są bardzo pozytywne, pierwszy oznacza miłość i szczęście, powoduje otwarcie kanału pozytywnej energii. Z kolei drugi – niebieski – uspokaja nerwy i jest pomyślną wróżbą w przypadku ważnych rozmów lub egzaminów.

© 2013-2020 by SN2.EU