czwartek, 01 sierpień 2019 15:08

Dieta to nie wszystko!

Sklep ekologiczny Sklep ekologiczny

W ostatnich latach niezwykle popularna stała się moda na zdrowe odżywianie.

Niestety spopularyzowanie tego tematu nie jest równoznaczne z budowaniem świadomości dotyczącej wpływu elementów diety na stan naszego zdrowia.

 

Prawidłowe metody odżywiania są niezbędne do wspierania funkcjonowania organizmu, pozostają dla wielu wciąż czymś zupełnie odległym. Jak zatem dążyć do pełni zdrowia? 

Zdrowa dieta odpowiadająca na spersonalizowane potrzeby

Pojęcie ,,zdrowa dieta” jest wyjątkowo obszernym i dyskusyjnym tematem. Trudno jest jasno sprecyzować, co uznawane jest za zdrowe w erze pestycydów i nieekologicznych rozwiązań żywieniowych. Dieta powinna być silnie spersonalizowana tak, aby stanowiła źródło energii życiowej oraz siły naturalnej.

Odżywianiu, będącemu wsparciem dla organizmu, należy nadać charakter osobisty z zachowaniem zasad całkowitego ładu odpowiadającego potrzebom organizmu. Podczas doboru sposobu żywienia należy zwrócić uwagę na właściwe oddziaływanie spożywanych produktów na zdrowie, co w praktyce oznacza świeże, nieprzetworzone posiłki, które są sprzymierzeńcem zachowania dobrej kondycji układu pokarmowego oraz trawiennego. Sprawdzonym źródłem są sklepy ekologiczne, które wyróżniają się certyfikowanym potwierdzeniem jakości oferowanych produktów. 

Dieta to więcej niż zbilansowane posiłki

Pozostając w dziedzinie odżywiania, należy zauważyć, że tam, gdzie kończy się zagadnienie spożywania odpowiednio zbilansowanych posiłków, zaczyna się temat wspierania organizmu.

Szczególne miejsce zajmują ajurwedyjskie zioła. Nie są one dostępne w każdym supermarkecie, a jedynie w sklepach ekologicznych, jednak — tak jak w przypadku produktów spożywczych — liczy się jakość i zaufane pochodzenie. Te zioła, które wyróżniają się najniższym stopniem przetworzenia, mogą stanowić nieocenione wsparcie dla organizmu.

Mają działanie przede wszystkim oczyszczające, wzmacniające i stymulujące, co stanowi podstawę sprawnego funkcjonowania duszy i ciała. Ajurwedyjskie zioła zasługują na szczególną uwagę również dzięki właściwościom przeciwzapalnym, antyoksydacyjnym, immunostymulującym, czy nawet przeciwdepresyjnym. 

Sklep ekologiczny — jakość najlepszym wyznacznikiem  

Złożoność organizmu jest na najwyższym poziomie i na takim również powinny być produkty, które spożywamy. Nawet te rośliny, które są określane mianem ,,zbawiennych” w połączeniu z niszczącymi działaniami pestycydów, stosowanych do ich uprawy, mogą mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Pochodzenie w tym przypadku ma ogromne znaczenie.

Szukasz sklepu ze sprawdzonymi produktami? Sprawdź ofertę sklepu Od Natury. Więcej informacji: https://od-natury.pl/

© 2013-2020 by SN2.EU