środa, 07 sierpień 2019 21:58

Skuteczne odchudzanie – catering dietetyczny Poznań

Catering dietetyczny Poznań Catering dietetyczny Poznań

Popularność diety pudełkowej wynika z wielu czynników.

Część osób ceni ją ze względu na łatwość stosowania, wygodę i oszczędność czasu, inni z powodu nowych, ciekawych połączeń smakowych, jeszcze inni ze względu na prowadzony styl życia, który wyklucza wielogodzinne eksperymenty kulinarne. Catering dietetyczny Poznań ma wielu zwolenników również wśród osób, które dotychczas nie potrafiły skutecznie schudnąć.

 

Zasady zdrowego żywienia a catering dietetyczny

Profesjonalne firmy cateringowe zatrudniają dietetyków, którzy komponują jadłospis zgodny z zasadami zdrowego żywienia. Trafiające do klientów posiłki muszą być zbilansowane, bo tylko wtedy do organizmu trafią odpowiednie ilości substancji odżywczych. Zdrowe pożywienie nie może się zatem składać wyłącznie z produktów jednego rodzaju, o czym często zapominają osoby z nadwagą. Zapominają również o tym, jak ważna w przypadku żywienia jest systematyczność. Wielu z nich je nieregularnie, zapomina o spożywaniu śniadania, a zamiast tego stawia na dwa duże posiłki zjadane późnym popołudniem i wieczorem. Takie postepowanie w krótkim czasie przynosi opłakane skutki.

Zgodnie z zasadami zdrowego żywienia należy jeść często, ale w niewielkich ilościach. Dietetycy rekomendują spożywanie w ciągu dnia pięciu posiłków – trzech większych i dwóch tzw. przekąsek. Należy je spożywać w równych odstępach czasu, wynoszących mniej więcej trzy godziny. Wówczas przemiana materii przyspiesza, a ryzyko wystąpienia napadów głosu zostaje zminimalizowane. Do tych zasad stosują się firmy cateringowe, które każdego dnia dostarczają do swoich klientów pięć zbilansowanych posiłków. Pomiędzy nimi należy spożywać duże ilości wody niegazowanej czy herbatek ziołowych.

Catering dietetyczny Poznań – jak dobrać kaloryczność diety?

Dieta odchudzająca jest skuteczna tylko wówczas, gdy możemy mówić o ujemnym bilansie kalorycznym. Jeżeli organizm otrzyma zbyt dużo kalorii, zacznie je magazynować, a w efekcie przytyjemy. Ci, którzy chcą schudnąć, skupiają się zatem na liczeniu kalorii, co dla wielu osób jest mocno problematyczne. Na szczęście istnieją rozwiązania, dzięki którym liczenie kalorii przestaje być koniecznością. Rozwiązaniem tym jest dieta na dowóz, która składa się z posiłków o kaloryczności wskazanej przez klienta. Catering dietetyczny Poznań to usługa oferująca diety o rozmaitej kaloryczności (zobacz tutaj), a zatem skierowana do osób o w różnym wieku, z różną masą ciała i prowadzących rozmaitą aktywność fizyczną. Powstaje jednak pytanie, jak dobrać odpowiednią kaloryczność?

Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z zamieszczonego w sieci kalkulatora, który pozwala na obliczenie podstawowego i całkowitego zapotrzebowania energetycznego danej osoby. Kalkulator bierze pod uwagę takie dane, jak: płeć, wiek, masa ciała, aktywność fizyczna lub jej brak. Chcąc dobrać dietę o odpowiedniej kaloryczności, powinniśmy celować w wartości pomiędzy PPM a CPM. W razie wątpliwości możemy swój wybór skonsultować z dietetykiem zatrudnionym przez firmę oferującą catering dietetyczny Poznań. 

© 2013-2020 by SN2.EU