czwartek, 29 styczeń 2015 14:16

Przepis na udaną imprezę karnawałową!

Styczeń i luty to jedne z najbardziej imprezowych miesięcy w roku. Karnawał trwa! Urządzamy przyjęcia, spotykamy się ze znajomymi, korzystamy z urlopów i ferii. Oczywiście każdy organizator chce, by jego impreza została zapamiętana, a goście wyszli zachwyceni. O tym, czy przyjęcie będzie naprawdę udane, decyduje kilka ważnych elementów.


Najważniejsi są goście
Atmosferę każdego spotkania tworzą przede wszystkim zaproszone osoby. Przed zorganizowaniem przyjęcia zastanówmy się dokładnie, kogo chcielibyśmy zaprosić. Każdy z nas ma różne kręgi znajomych, wśród których jedni darzą się większą, inni mniejszą sympatią. Czasem lepiej zrobić bardziej kameralne spotkanie, jeśli mamy pewność, że zgromadzeni goście naprawdę się lubią i przyjaźnią. Wtedy szansa na pełne śmiechu i dobrej zabawy spotkanie zdecydowanie wzrasta. Jeśli zaś wiemy, że wśród znajomych znajdują się osoby skonfliktowane lub grupy mające zupełnie odmienny styl imprezowania – nie zapraszajmy ich na to samo spotkanie.

Oryginalny pomysł
Do karnawałowej imprezy przygotuj się odpowiednio wcześniej. Goście na pewno docenią Twoją inwencję twórczą. Impreza tematyczna, motyw przewodni, gry i atrakcje w trakcie trwania spotkania? To niezawodny przepis na imprezę z prawdziwego zdarzenia! Możesz poprosić gości o przebranie, na przykład w klimacie wakacji w tropikach (ach ta tęsknota za latem!), marynarskim czy lat 80. Ważne, by motyw przewodni nie generował u gości niepotrzebnych kosztów, by nie byli oni zobowiązani do kupowania przebrania specjalnie na tę okazję. Czasem wystarczy jakiś akcent, niedroga maska, gadżet czy kwiaty we włosach, by przenieść się w zupełnie inny świat.
Zadbajmy o nastrój
Odpowiednia muzyka, dopasowana do klimatu imprezy, to jeden z najważniejszych czynników decydujących o tym, czy goście będą się świetnie bawić. Wybierz zróżnicowaną i energetyczną playlistę, która trafi w gust zaproszonych. Sprawdzą się również nieśmiertelne przeboje, przecież lubimy te piosenki, które już słyszeliśmy. Stwórz niepowtarzalną atmosferę – zapal świece lub przygotuj kolorowe papierowe abażury i dekoracje, które już od wejścia wprowadzą imprezowiczów w niepowtarzalny klimat.


Pyszne menu imprezowe
Kulinarna rozpusta, którą urządziliśmy podczas świąt, zazwyczaj odbija się negatywnie na naszej figurze. Czujemy się nieco ociężali i zdecydowanie mamy dość pieczonych mięs, bigosu i majonezu. Styczeń to dla jednych czas powrotu do dobrej formy i lekkiej sylwetki, dla innych moment wcielania w życie postanowień noworocznych, na przykład tych dotyczących schudnięcia. Dlatego też menu udanej imprezy karnawałowej powinno być lekkie, z dużą ilością warzyw i owoców (pomyślmy o tym, że wiosna coraz bliżej!). Dopasujmy je do wybranej tematyki imprezy. Jeśli decydujemy się na tropiki, wtedy wybierzmy sałatki owocowe, drinki z palemką i przekąski np. z ananasem czy arbuzem. Z kolei lata 80. mogą być inspiracją do stworzenia przekąsek na bazie kiszonych ogórków, koreczków z chrupiącymi cebulkami i napojów z dodatkiem wody z syfonu. Oczywiście pewne pozycje w imprezowym menu pozostają nieśmiertelne – każdy na przyjęciu chętnie sięga po chrupiące przekąski. Jednak chipsy ziemniaczane to wróg zarówno szczupłej sylwetki, jak i dobrego samopoczucia. Na noworocznej imprezie warto zastąpić tuczące i niezdrowe przekąski naturalnymi zamiennikami. Obok świeżych warzyw i owoców, podajmy je w suszonej, chrupiącej formie. Nowość od Crispy Natural – Chipsy z marchwi przyprawione na ostro, to przykład takiej właśnie lekkiej, aromatycznej przekąski o wyrazistym smaku, która z pewnością będzie smakować gościom.

Kilka elementów wcielonych w życie zapewni sukces każdej karnawałowej imprezy. Jeśli będziesz mieć na przyjęcie niesztampowy pomysł i zadbasz o dobór gości, nastrój, muzykę i lekkie menu – na pewno jeszcze długo będziecie w gronie znajomych wspominać to spotkanie.

Nie zapomnijcie jednak o najważniejszym – o pewnej dozie spontaniczności, świetnym humorze i uśmiechu na twarzy. Bo na dobrej imprezie najistotniejsza jest po prostu pozytywna energia!

© 2013-2020 by SN2.EU