poniedziałek, kwiecień 22, 2024
poniedziałek, 08 lipiec 2019 17:46

Oryginalne zapachy – co je wyróżnia

Perfumy Perfumy

Poszukując perfumy dla siebie, warto postawić na oryginalne produkty. Na pewno będą się lepiej przechowywać a ich zapach będzie trwalszy.

Kupując w renomowanych drogeriach można mieć pewność co do oryginalności perfum, jednak zaopatrując się na bazarku lub okazyjnie u osób prywatnych, warto uważać na oszustów, którzy próbują wcisnąć podróbki za cenę zbliżoną do cen oryginałów. Na co zwracać uwagę kupując okazyjnie perfumy?

Numer seryjny

Każde opakowanie posiada taki numer i jest on również dostępny na flakoniku. Oglądając perfumy jak odróżnić oryginał od podróbki? Można sprawdzić numer za pomocą specjalnej aplikacji internetowej Check Cosmetics, który zweryfikuje markę i rodzaj. Jednak takie wyszukiwarki mogą nie identyfikować numerów kosmetyków z serii limitowanych i w przypadku, gdy producent specjalnie zmieni numery. Zabieg zmiany numeru paradoksalnie ma utrudnić oszustom podrabianie perfum.

Wygląd flakonu i opakowania

Renomowane firmy zazwyczaj dbają o każdy detal produktu. Jeżeli więc folia na opakowaniu jest za duża albo niechlujnie sklejona, nie jest to dobra wiadomość. Flakon jest trudniej podrobić zwłaszcza, że producenci przywiązują sporą wagę do ich wyglądu i atrakcyjności. Trzeba więc zwrócić uwagę na brzegi i przejrzystość szkła i na wygląd korka. Oglądając flakony i perfumy aby odróżnić oryginał od podróbki, można porównać odcień perfum. Jeśli są jakieś różnice w odcieniu, szkło jest wadliwie wykonane a opakowanie tandetne, to na pewno mamy do czynienia z podrobionym towarem.

Zapach i trwałość

Oszuści produkujący podróbki, nie znają dokładnie wszystkich składników, polegają oni tylko na własnym rozeznaniu. Dodatkowo podrabiane zapachy nie posiadają na ogół jednego składnika odpowiadającego za ich trwałość. Jest on stosunkowo drogi, dlatego markowe perfumy mają wysoką cenę. Wąchając perfumy jak odróżnić oryginał od podróbki zwracamy uwagę na poszczególne nuty zapachowe. Pierwsza jest wyczuwalna od razu a pozostałe w ciągu następnych godzin. Podróbki mają tylko pierwszą nutę a cały zapach ulatnia się po krótkim czasie.

Kupując perfumy zwracamy też uwagę na cenę. Wszelkie okazje w postaci wyjątkowo niskiej ceny, są z gruntu podejrzane. Niektóre drogerie od czasu do czasu robią spore promocje, jednak polegają one tylko co najwyżej na zmniejszeniu marży. Czasem warto w ten sposób zaopatrywać się w oryginalne zapachy. Renomowani sprzedawcy raczej nie będą psuć sobie reputacji sprzedając podróbki. Okazji można czasem poszukać w sklepach wolnocłowych, gdzie ceny są nieznaczne niższe niż gdzie indziej.