czwartek, 06 sierpień 2020 18:58

Depilacja laserowa – dla kogo jest ten zabieg? Czy są przeciwwskazania?

Depilacja laserowa Depilacja laserowa

Marzenia o idealnie gładkim ciele, bez zbędnego owłosienia można spełnić na wiele sposobów. Coraz więcej osób jest jednak zainteresowana sposobami, które pozwolą usunąć je na dłuższy czas, a nawet na zawsze. Do takich metod zalicza się laserowe usuwanie owłosienia.

Czy każdy może skorzystać z zabiegu epilacji? Dla kogo jest on szczególnie zalecany i czy istnieją jakieś przeciwwskazania do jego wykonania?

Dla kogo przeznaczony jest zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to przede wszystkim zabieg dla osób, którym zależy na uzyskaniu trwałych efektów usuwania zbędnego owłosienia. Jest to możliwe zazwyczaj po kilku sesjach powtarzanych w określonym czasie. Warto wspomnieć, że laserowe usuwanie włosów może być wykonywane nawet na bardzo wrażliwych częściach ciała, jak twarzy czy pachwiny. Jest on szczególnie skuteczny u osób z ciemnym owłosieniem. Zabieg ten poleca się także osobom, które mają tendencje do wrastania włosów pod skórę. Sposób, w jaki usuwane są włosy powoduje, że zmniejsza się ryzyko wrośnięcia. Jest to też zabieg stosunkowo mało bolesny. Wszystko zależy od wrażliwości na ból danej osoby. Współczesne urządzenia mają specjalne systemy, które pozwalają na zmniejszenie dyskomfortu w czasie depilacji.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania dla depilacji laserowej?

Tak jak przy każdym zabiegu kosmetycznym, tak i tutaj istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania. Przede wszystkim nie zaleca się tego zabiegu dla osób, które mają świeżą opaleniznę, gdyż skóra jest wtedy osłabiona. Nie zaleca się go również dla osób, które mają zaburzoną gospodarkę hormonalną, w tym dla nastolatek czy kobiet w ciąży. Zabiegu depilacji laserowej nie wykonuje się u osób z chorobami skórnymi takimi jak łuszczyca czy bielactwo, a także przy chorobach takich jak cukrzyca czy padaczka (szczególnie fotogennej). Jeżeli na skórze są jakieś uszkodzenia, przed wykonaniem zabiegu depilacji laserowej, należy poczekać do ich wyleczenia.

Wyświetlony 121 razy
© 2013-2020 by SN2.EU