wtorek, 04 sierpień 2020 18:40

Z jakiego materiału zamówić meble na wymiar?

Meble kuchenne na wymiar Meble kuchenne na wymiar

Każdy kto buduje swój pierwszy dom, kupuje pierwsze mieszkanie lub po prostu przeprowadza gruntowny remont staje przed decyzją związaną z meblami - kupić gotowy zestaw czy zainwestować w meble na wymiar? Jeśli czytasz ten artykuł, to oznacza, że dokonałeś już wyboru, a teraz jesteś już krok dalej i chcesz dowiedzieć się jakich wyborów dokonać, by nowe meble Cię nie zawiodły.

 

Świetnie się składa, ponieważ jesteśmy specjalistami w produkcji mebli na wymiar z wieloletnim doświadczeniem. Zrealizowaliśmy setki projektów o różnym przeznaczeniu. Kuchnie czy sypialnie, szafy i komody i wiele, wiele więcej. Tak bogate doświadczenie pozwoliło nam sprawdzić jak zachowują się poszczególne materiały i ocenić do czego się nadają.
Postanowiliśmy się podzielić z Tobą to wiedzą, abyś nie musiał się dłużej zastanawiać z jakich materiałów zamówić meble na wymiar i z czym ten wybór będzie się wiązać. Brzmi ciekawie? W takim razie zapraszamy do dalszej części artykułu.

 

Z jakich materiałów możemy zamówić meble na wymiar?

Odpowiedź brzmi - z bardzo wielu. Jednak najpopularniejsze materiały to: Drewno lite, płyta MDF oraz płyty laminowanej. Nie zaskoczymy Cię zapewne stwierdzeniem, że zazwyczaj to dostępny budżet determinuje z czego finalnie meble powstaną. Uważamy jednak, że warto być świadomym za co płacimy, a z czego rezygnujemy decydując się np. na płytę laminowaną przeznaczoną dla mebli kuchennych.

Meble na wymiar

Meble na wymiar

 

Płyta laminowana, a meble na wymiar

Nie skłamiemy jeśli stwierdzimy, że to nr. 1 jeśli chodzi o wybór materiałów do produkcji mebli na wymiar. Płyta laminowana płycie laminowanej nie równa, ale jeśli dysponujesz tylko ciut większym budżetem to otwiera się przed Tobą ogrom możliwości. Na dzień dzisiejszy płyty te są produkowane w przeróżnych okleinach, lakierach i wzmocnieniach dzięki czemu meble na wymiar z tego materiału mogą prezentować się genialnie. Wybierając odpowiedni gatunek płyty laminowanej możesz liczyć także na jej długowieczność, odporność na wysokie temperatury i wchłanianie wilgoci. Dobrze zniesie też czyszczenie środkami czystości. Występują jednak wersje podatne na zarysowania np. przy krojeniu bezpośrednio na blacie kuchennym. Problemem mogą okazać się również niezabezpieczone krawędzie, które wchłoną wilgoć i napuchną. Jeśli chcesz uniknąć takich niespodzianek to skontaktuj się z nami: www.zof-mar.com.pl, a z przyjemnością doradzimy Ci jak dobrać płytę laminowaną do mebli na wymiar.

 

 Zielona kuchnia na wymiar

Zielona kuchnia na wymiar

A może płyta MDF?

Z płytą MDF jest bardzo podobnie jak w przypadku płyty laminowanej. Mamytutaj ogromny wybór kolorów i wzorów, ale zdecydowanie najlepiej nadaje się on do stworzenia frontów, drzwiczek i list ozdobnych w Twoich nowych meblach na wymiar. Materiał MDF pozwala na szerszy zakres obróki, a to dzięki jego jednolitej strukturze. Dlatego właśnie świetnie sprawdzi się we wcześniej wymienionych miejscach. Możemy go frezować na różne sposoby uzyskując tym samym przepiękne wzory. Materiał ten nieco lepiej znosi temperatury oraz wilgoć, ale jest również podatny na zarysowania.

 

Meble na wymiar z drewna

Tego materiału chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. W zależności od wybranego źródła drewna, wykorzystanych metod zabezpieczenia oraz dobranej technologii obróbki, meble z drewna mogą nabrać różnych cech i prezencji. Każdy kto kojarzy drewno z długowiecznością, trwałością, klasyką, masywnością i prestiżem - ma rację. W zależności od Twoich preferencji drewno pozwala na różne ciekawe rozwiązania. Przy odpowiednio użytych olejach możemy wydobyć jego strukturę podkreślając linię słoi. Świetnie zniesie również wysokie temperatury i wilgoć. W dodatku drewno nadaje się do ponownej obróbki dzięki czemu po wielu latach możesz z powodzeniem odświeżyć meble przywracając im dawną świetności. Temat drewna jest tak naprawdę kwestią na osobny artykuł, ponieważ jest bardzo szeroki, ale jeśli masz pytania to ponownie zachęcamy Cię do kontaktu.

Z czego więc zamówić meble na wymiar?

Ostatecznie jeśli zdecydujesz się na jeden z wyżej wymienionych materiałów i wybierzesz przynajmniej średnią półkę cenową, to na pewno meble spełnią swoją rolę i będą Ci służyć przez wiele lat. Jeśli budżet na to pozwala to zainwestuj w meble z płyty laminowanej wykończone MDF i ciesz się bogactwem możliwości. Jeśli jednak możesz pozwolić sobie na więcej to zachęcamy do wyboru drewna, które umówmy się - zawsze będzie deklasować pozostałe materiały.

Wyświetlony 138 razy

Media

artykuły sponsorowane copywriting
© 2013-2020 by SN2.EU