sobota, maj 18, 2024
sobota, 21 październik 2023 14:52

Jakie zalety ma styropian i gdzie znajdziesz tani styropian? 4 korzyści i 1 nieoczywiste miejsce

izolacje termiczne izolacje termiczne Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

To już kilkadziesiąt lat stosowania styropianu jako ocieplenie budynku, a styropiany wciąż świetnie sobie radzą na rynku termoizolacji. Mimo że regularnie pojawiają się nowe materiały termoizolacyjne, które oferują mnóstwo świetnych właściwości. Płyty styropianowe są chętnie wybierane z 4 powodów, które poznasz w dzisiejszym artykule. Ponadto poznasz prosty sposób na najtańszy styropian. Wystarczy, że wykorzystasz naszą wskazówkę, a zakup styropianu stanie się prostszy i bardziej opłacalny. Zapraszamy!

Gdzie kupisz tani styropian grafitowy, styropian podłogowy, czy styropian fasadowy i inne? "Tajemne" miejsce

Ceny w branży budowlanej, zwłaszcza w materiałach do ocieplania budynków, nie zachęcają do bogatych zakupów. Dlatego wiele osób szuka okazji i różnych promocji. Szybko okazuje się, że to praktycznie bezcelowe. Dzisiejsze promocje nie mają nic wspólnego z obniżką cen i działają w bardzo prosty sposób. Przeglądasz ofertę styropianu w danym sklepie internetowym i widzisz, że dany produkt jest oznaczony promocją, w ramach której jest tańszy o 20%. Sprawdzasz to samo w innym sklepie, a tam cena bez promocji jest o kilka złotych niższa. Żeby kupić styropian w atrakcyjnej cenie będziesz musiał zmienić miejsce zakupu. Przestań przeglądać sklepy budowlane, a zacznij szukać w nieoczywistym miejscu, gdzie znajdziesz naprawdę dobre ceny.

Najtańszy styropian oferuje oczywiście hurtownia styropianu. To nieliczne miejsce, gdzie ceny styropianu nie są wywindowane potężną marżą, jak to ma miejsce w sklepach budowlanych. Przejdź na stronę https://www.maldrew.com.pl/kategorie/docieplenia/izolacje-termiczne/styropian i sam się przekonaj! Zapoznaj się z bogatą ofertą producentów styropianu, a z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Sprawdź sam!

Co poza dobrą ceną zapewnia hurtownia styropianu?

Coś, czego nie doświadczysz w przeciętnych sklepach budowlanych. Zwłaszcza jeśli zastanawiasz się, jaki styropian wybrać. Profesjonalne doradztwo to mocny punkt każdej hurtowni budowlanej. Kiedy kontaktujesz się z hurtownią w sprawie danego materiału, to możesz mieć pewność, że uzyskasz fachową poradę. A jak to wygląda w sklepach budowlanych? Jeśli masz podstawową wiedzę o materiale, o który chciałeś dopytać, to nie dowiesz się niczego odkrywczego. Finalnie po rozmowie będziesz wiedział tyle, co przed nią. Skorzystaj z wiedzy doradców w hurtowniach budowlanych, a wybierzesz materiał, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

4 zalety sprawiające, że styropian jest świetnym materiałem termoizolacyjnym

1. Niska waga

Styropian fundamentowy, czy generalnie płyty styropianowe są bardzo lekkie. Dzięki temu ich montaż nie wymaga angażowania kilkunastoosobowej ekipy budowlanej. Z łatwością załadujesz i rozładujesz materiał ze samochodu.

2. Ma świetne właściwości izolacyjne

Styropian posiada bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła. Dzięki temu styropian znacznie ogranicza zużycie energii wymaganej do ogrzania domu i zmniejsza emisję szkodliwych gazów do atmosfery.

3. Stosunkowo atrakcyjna cena

Stosunkowo atrakcyjna, bo przy obecnych stawkach ciężko mówić o niskich cenach. Styropian, mimo podwyżek, wciąż jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań.

4. Jest bezpieczny

Prawidłowo i systemowo zainstalowany styropian jest rozwiązaniem, które w razie pożaru nie przyczyni się do jego rozwoju.

Podsumowanie

Poza wyżej wymienionymi zaletami musimy jeszcze wspomnieć o uniwersalności, jaką zapewnia styropian. Sprawdzi się do ocieplenia podłóg, elewacji, posadzki – praktycznie wszędzie. A dzięki wskazówce poznanej w dzisiejszym poradniku wiesz już, gdzie kupić ten świetny materiał termoizolacyjny w dobrej cenie. Sprawdź sam!