sobota, maj 18, 2024
wtorek, 21 wrzesień 2021 15:30

Lakiernia proszkowa w Warszawie - na czym polega i ile kosztuje?

lakiernia proszkowa Warszawa lakiernia proszkowa Warszawa pixabay

Lakiernia proszkowa realizuje kompleksowe projekty dla wielu branż obejmujące profesjonalne usługi malowania danych podzespołów bądź konstrukcji. Na czym polega malowanie metodą proszkową? Kiedy warto zastosować tę technikę? Jakie koszty wiążą się z daną usługą?

Na czym polega malowanie proszkowe?

Malowanie proszkowe to kilkuetapowy proces pokrywania farbą danej powierzchni. Na początku przygotowuje się materiał poprzez jego odpowiednie oczyszczenie. Jest to etap konieczny, ponieważ dokładne wyczyszczenie powierzchni sprawia, że lakier dłużej się trzyma i nie odpryskuje. W przypadku niektórych powierzchni dążymy do uzyskania lekko chropowatej powierzchni, co zwiększy trwałość lakieru. Nasi specjaliści wykonują swoją pracę z użyciem odpowiedniego sprzętu, dlatego lakierowanie proszkowe w Warszawie jest w pełni bezpieczne. Następnie każdy element zostaje odpowiednio zabezpieczony oraz zapakowany. Malowanie proszkowe to metoda, która sprawdza się w przypadku stali i aluminium. Technika ta zakłada poddanie obróbce materiału w temperaturze ok. 150-250ºC. Oznacza to, że nie każde tworzywo może zostać pomalowane proszkowo. Z tego względu należy wykluczyć malowanie plastiku, MDF czy szkła. 

Lakiernia proszkowa Warszawa - koszty 

Malowanie proszkowe wykonujemy na kilku materiałach. Nałożenie lakieru na stal surową to koszt zaczynający się od 25,00 zł/m2. Za malowanie stali ocynkowanej wraz z wygrzewaniem należy zapłacić od 30,00 zł/m2. Bardziej kompleksowe oferty zawierające malowanie proszkowe, podkład cynowy oraz kolor kosztują od 45,00 zł/m2. Istnieje możliwość wykończenia za pomocą lakieru bezbarwnego. Wówczas cena zawierająca malowanie proszkowe, kolor oraz lakier bezbarwny będzie zaczynać się od 50,00 zł/m2. W swojej ofercie posiadamy również pakiety. Zestaw zawierający piaskowanie elementów surowych oraz malowanie proszkowe wycenia się 50,00 zł/m2. Istnieje również możliwość zamówienia bardziej złożonej wersji. Wówczas usługa piaskowania, podkładu cynowego oraz finalnie malowania proszkowego wyniesie 95,00 zł/m2. W większości przypadków końcowa cena jest ustalana indywidualnie po wycenie zlecenia. Gwarantujemy jednak, że nasze ceny są bardzo konkurencyjne. 

Nasza  lakiernia proszkowa Warszawa realizuje kompleksowe usługi malowania proszkowego. Doradzamy w wyborze odpowiedniej techniki w zależności od zlecenia. Warto rozważyć tę metodę lakierowania ze względu na jej długotrwałość i nasze doświadczenie. Można mieć pewność, że dany element konstrukcyjny zostanie odpowiednio przygotowany i zabezpieczony przed procesem lakierowania.