sobota, maj 18, 2024
poniedziałek, 20 wrzesień 2021 13:33

Woda po goleniu – doskonały sposób na podrażnienia

woda po goleniu woda po goleniu pixabay

Skóra po goleniu często jest podrażniona, dlatego tuż po tym zabiegu należy użyć odpowiednich kosmetyków, które złagodzą nieestetycznie wyglądające i bolesne podrażnienia skóry twarzy.

Kosmetyki pielęgnacyjne po goleniu występują w różnych formach – w balsamach, kremach oraz w formie wody. To właśnie ten ostatni produkt cieszy się szczególną popularnością, choć oczywiście warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przed jego zakupem.

Czym są podrażnienia po goleniu?

Występowanie podrażnień po goleniu to problem, z którym zmagają się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Zdarza się, że czynność, jaką jest golenie, wykonuje się w pośpiechu. Nie mając zbyt wiele czasu, wykonujemy szybkie, mało precyzyjne ruchy maszynką, tym samym ścinając nie tylko włoski, ale i warstwę naskórka. W takich sytuacjach nietrudno o stan zapalny, który powoduje bolesne podrażnienia skóry.

W jaki sposób uniknąć podrażnień po goleniu? 

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które sprawią, że unikniemy nieprzyjemnych podrażnień po goleniu. Mając w planach zabieg golenia, warto wygospodarować sobie większą ilość czasu, aby nie musieć się spieszyć. Dzięki temu także zmniejszymy ryzyko wystąpienia podrażnień. 

Sprawdzone sposoby na uniknięcie podrażnień:

  • regularnie wymieniaj ostrza maszynki lub, w razie potrzeby, kup nową sztukę. Poza tym pamiętaj, by była ona utrzymywana w bezwzględnej czystości;
  • poprawnie korzystaj z maszynki – tylko wtedy, kiedy skóra jest odpowiednio napięta,
  • nie zapominaj o zmiękczeniu zarostu przed rozpoczęciem procesu golenia.

Jakie składniki powinny znaleźć się w łagodzącej wodzie po goleniu?

Dobra woda po goleniu powinna zawierać w swoim składzie alkohol, jednak nie więcej niż 30-70%. Alkohol posiada właściwości antybakteryjne, dlatego jest podstawą wody po goleniu, która ma za zadanie przede wszystkim odkazić skórę.

Kolejnymi składnikami, które można znaleźć, są olejki eteryczne mające spowodować, że zapach wody po goleniu będzie utrzymywał się na skórze przez długi czas. Dodatkowymi składnikami, które odpowiadają za łagodzące właściwości wody po goleniu, są chociażby panthenol, aloes oraz substancje chłodzące. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wód po goleniu o różnych zapachach, które można dobrać do indywidualnych preferencji.

Jak prawidłowo używać łagodzącej wody po goleniu? 

Decydując się na korzystanie z wody po goleniu, należy pamiętać, aby stosować ją z umiarem. Zapach wody po goleniu jest bardzo intensywny i utrzymuje się przez długi czas, więc warto zwrócić uwagę, aby nie przesadzić z ilością produktu. Aby o to zadbać, nie należy wylewać wody na rękę, a jedynie zamoczyć palec w buteleczce.

Aby wydłużyć czas cieszenia się zapachem wody po goleniu, zaleca się skropić nią nie tylko twarz, ale i okolice szyi oraz nadgarstków — skóra w tych miejscach jest cienka i wytwarza najwięcej ciepła, co pozwala zapachowi utrzymać się znacznie dłużej. Dodatkowo warto pamiętać, aby wody po goleniu nie wcierać w skórę, lecz delikatnie wklepywać. Zapach wcierany w skórę traci na jakości i nie jest już tak intensywny.