sobota, maj 25, 2024
czwartek, 22 lipiec 2021 21:54

Wszystko co musisz wiedzieć o elo boostingu w League of Legends

najlepszy poradnik o Elo boostingu w League of Legends najlepszy poradnik o Elo boostingu w League of Legends pixabay

Wbicie wymarzonej rangi w League of Legends bywa bardzo ciężkim zadaniem.

 

Wspinanie się po kolejnych stopniach drabiny rankingowej przywoływaczy z Summoner’s Rift wymaga często długich tygodni lub nawet miesięcy żmudnego wygrywania kolejnych rozgrywek. A co jeśli można zdobyć upragnioną rangę bez żmudnego grindowania? Poznaj Elo boosting, czyli skuteczny i szybki sposób na zdobycie wymarzonej dywizji w League of Legends!

Czym jest ELO?

 Na początek warto zacząć od wyjaśnienia w jaki sposób zdobywa się rangi w League of Legends. Otóż mecze rankingowe oceniane są przez system ELO – jest to metoda kalkulacji umiejętności gracza, która oryginalnie została stworzona do gier dla dwóch graczy, takich jak szachy. Twórcą tej metody jest węgiersko-amerykański fizyk i szachista Arpad Elo i to właśnie od jego nazwiska pochodzi nazwa tego systemu. Pierwotnie system ten wykorzystywany był tylko w szachach, jednakże dziś korzysta z niego wiele różnych gier – w tym oczywiście także multiplayerowych gier komputerowych.

System ELO „ocenia zdolności graczy podczas meczy rankingowych w League of Legends i przyznaje im odpowiednią rangę. Im lepiej zawodnik gra, tym szybciej wspina się po drabinie rankingowej.

Rangi w League of Legends

 Rozgrywki rankingowe podzielone są na 9 rang, w których gracze mierzą się ze sobą podczas dwóch trybów gry: rankingowy solo/duet lub rankingowy elastyczny. Jeśli chodzi o rangi, to są to kolejno:

  • Żelazo VI-I (Iron),
  • Brąz VI-I (Bronze) ,
  • Srebro VI-I (Silver),
  • Złoto VI-I (Gold),
  • Platyna VI-I (Platinum),
  • Diament (Diamond),
  • Mistrz (Master),
  • Arcymistrz (Grandmaster),
  • Pretendent (Challenger).

Najniższa ranga, czyli Żelazo przeznaczona jest dla początkujących  i najsłabszych graczy. To doskonałe miejsce do szlifowania swoich umiejętności. Rangi od Żelaza do Platyny mają swoje stopnie – gracz, który idzie w górę zdobywa kolejno VI,III, II i I stopień i następne awansuje do kolejnej rangi.

Czym jest ELO Boosting?

Zdobycie upragnionej rangi jest często celem niezwykle trudnym do osiągnięcia, ze względu na wysoki poziom rozgrywki w wyższych rangach. Według statystyk 2 na 10 graczy w League of Legends znajduje się w Brązie. Dane te dokładnie pokazują, że droga do wysokich rang jest szczególnie trudna, ponieważ wymaga mierzenia się z graczami o wysokich umiejętnościach.

Ideą Elo Boostingu jest pomoc graczom w uzyskaniu ich wymarzonej rangi. Usługa ta polega na rozgrywaniu meczów rankingowych przez graczy o wysokim poziomie umiejętności, dzięki czemu konto zostaje wyboostowane na konkretną, zamawianą przez klienta rangę. Co więcej, istnieje także Duo Boosting, czyli granie meczów rankingowych z graczem, który będzie carryował całą drużynę. Elo Boosting jest świetnym sposobem na szybki awans w meczach rankingowych i trwale wpływa na klasyfikację MMR. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o całej koncepcji Elo Boostingu, to koniecznie przeczytaj najlepszy poradnik o Elo boostingu w League of Legends.

Awansowanie do coraz wyższych rang w League of Legends nie musi być wcale tak trudnym i angażującym zadaniem, ponieważ z pomocą przychodzi Elo Boosting!