sobota, maj 18, 2024
wtorek, 20 lipiec 2021 15:34

Chemia basenowa - w co warto zainwestować w sezonie letnim?

chemia basenowa chemia basenowa pixabay

Basen zwłaszcza w ciepłe czy też upalne dni to świetne rozwiązanie na schłodzenie naszego organizmu. Jednocześnie możemy miło spędzić czas w gronie rodziny czy znajomych.

Jest świetną rozrywką także dla dzieci, które uwielbiają pluskać się w wodzie. Natomiast, aby móc bez problemów korzystać z uroków basenu musimy nieco o niego zadbać. Jedną z podstawowych kwestii w utrzymaniu czystej wody w zbiorniku jest zastosowanie odpowiedniej chemii basenowej - https://basenyogrodowe.pl/36-chemia-basenowa Jakiego typu produkty warto mieć w swoim asortymencie?

 

Regulacja PH

Odpowiednia jakość wody w basenie to podstawa do przyjemnego i bezpiecznego korzystania z tego dobrodziejstwa. Zapewniają to między innymi regulatory pH do basenu. Właściwy zakres pH mieści się w przedziale 7,0 - 7,6. Dzięki temu dbamy o to, a by w wodzie nie pojawiały się drobnoustroje czy bakterie. Nieodpowiedni poziom pH jest niebezpieczny dla użytkowników. Może powodować podrażnienia skóry lub pojawienie się zaczerwienień czy reakcji alergicznych. Co więcej, zbyt kwaśne środowisko jest w stanie zniszczyć lub uszkodzić sprzęt basenowy. Optymalny poziom pH gwarantuje również skuteczne działanie innych preparatów używanych do pielęgnacji basenu.

Dezynfekcja chlorowa

Jest to jeden z kluczowych etapów uzdatniania wody. Pozwala na wyeliminowanie drobnoustrojów czy bakterii, a więc zapewnia bezpieczeństwo osób korzystających z basenu. Dezynfekcja chlorowa to aplikowanie chloru w odpowiednich dawkach. Chlor występuje w postaci tabletek, granulatu lub jako płyn. Ważne jest, aby stosować ten środek systematycznie. Przy zakupie istotne jest, aby dobrać odpowiedni rodzaj tabletek do pojemności posiadanego przez nas basenu.

Środki na glony

Algi oraz glony skutecznie zniechęcają nas od kąpieli w basenie. Odpycha nas sam widok, ale jest to również niebezpieczne, ponieważ dno basenu staje się wówczas śliskie i nie trudno o wypadek. Odpowiednie preparaty szybko zlikwidują niepożądane rośliny oraz zapobiegają ich namnażaniu. Pamiętajmy, aby stosować preparat zgodnie z dołączoną do niego instrukcją. Dzięki temu w prosty i bezpieczny sposób jesteśmy w stanie sami poradzić sobie z problemem i cieszyć się z uroków posiadania basenu, w którym jest czysta woda.

Jeśli jesteśmy właścicielami basenu powinniśmy regularnie dbać o jakość wody, która się w nim znajduje. Tak naprawdę robią to za nas wspomniane wcześniej preparaty. Wszelkie niezbędne produkty dostępne są w sklepie basenyogrodowe.pl, który służy również pomocą w doborze odpowiednich środków.