sobota, maj 25, 2024
piątek, 16 lipiec 2021 11:25

Volkswagen Garbus – kultowy samochód w nowoczesnej odsłonie

Volkswagen Garbus Volkswagen Garbus pixabay

Każdy, kto chociaż trochę interesuje się motoryzacją, doskonale zna samochód o nazwie Volkswagen Garbus. W pewnym momencie był to jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli na polskich drogach.

Wiele osób z ciekawością i pewną dozą zazdrości spoglądała na właścicieli tych designerskich aut. W tym artykule opowiem nieco więcej o ich specyfice. Poruszę również temat niezawodności marki Volkswagen oraz przedstawię kilka ciekawostek z jej historii.

 

Volkswagen Garbus, ciekawe rozwiązanie designerskie znane na całym świecie

Kompaktowy samochód osobowy o nazwie Volkswagen Garbus produkowany był w latach 1983-2003. Przez te 20 lat marka Volkswagen wypuściła na rynek nieco ponad 21 milionów egzemplarzy w różnych konfiguracjach. Cechy charakterystyczny to tylny napęd oraz chłodzony napływem powietrza silnik, umieszczony z tyłu samochodu. Podobnie jak w popularnym w Polsce maluchu, bagażnik znajdował się z przodu. Volkswagen Garbus ustanowił rekord najdłużej produkowanego samochodu w dziejach motoryzacji. To jednak niejedyny rekord, jaki należy do tego modelu samochodu osobowego. Warto pamiętać, że żaden inny model nie został wyprodukowany w tak dużej ilości. Popularność tego samochodu zawdzięczana jest nietypowemu wyglądowi oraz dopasowanie do realiów rynkowych cenie. Rynkowe ceny VW możesz sprawdzić na https://centrumwroclaw.pl/vw/.

Pamiętajmy również, że marka Volkswagen zawsze cieszyła się dużym uznaniem swoich klientów. Powtarzalna z modelu na model niezawodność oraz bezpieczeństwo znacznie przyczyniła się do popularności tego konkretnego modelu. Volkswagen Garbus był uznawany za kompaktowy samochód osobowy. Dzięki niewygórowanej cenie wiele osób mogło sobie pozwolić na jego zakup.

Historia marki Volkswagen

Pierwsze samochody były produkowane w latach 40 XX wieku w małej fabryce Zundap. To właśnie tam powstał samochód o nazwie Type 12 oraz Type 32 zaprojektowane przez Ferdinanda Porsche. W późniejszym okresie fabryka ta produkowała niemiecki ludowy samochód osobowy na zlecenie Adolfa Hitlera, który chciał maksymalnie odciążyć ówczesną kolej w Niemczech. Prawdziwy rozwój marki przyniosły lata powojenne. Dzięki zaawansowanej technologii oraz wiedzy inżynierów marka zyskała ogromną przewagę na tle konkurencji. Dzięki dopasowaniu oferty do potrzeb klientów oraz powtarzalności w zakresie produkowania pojazdów bezpiecznych i komfortowych marka zdobyła zaufanie ludzi na całym świecie.

Do dziś produkuje się wiele samochodów marki Volkswagen. Producent inwestuje w nowoczesne technologie i dba o ekologię. W XXI wieku na drogi wyjechały pierwsze samochody hybrydowe i elektryczne. Dzięki temu tempo wzrostu sprzedaży nie maleje, a firma dba o środowisko i potrzeby swoich klientów. Pamiętajmy również, że marka ma za sobą udane dziesięciolecia stabilnego wzrostu, które pozwoliły na ugruntowanie jej pozycji na świecie.