środa, czerwiec 12, 2024
czwartek, 10 listopad 2022 16:54

Wiedza biznesowa - jak ją zdobyć?

wiedza biznesowa wiedza biznesowa pexels

Wbrew pozorom przydaje się każdemu, niezależnie od tego, czym na co dzień zajmuje się w życiu. Dla wielkich biznesmenów, początkujących przedsiębiorców i dla osób na etacie – wiedza o biznesie jest podstawą w osiąganiu celów finansowych. Poznaj sposoby na to, jak ją zdobyć.

Szkolenia, kursy i warsztaty – wiedza biznesowa dla zaangażowanych

Oto sposoby zdobywania wiedzy biznesowej, które pokochają osoby stawiające na nowe znajomości, wymagające wyzwania czy gotowy program nauki. Ich zadaniem jest przekazać wiedzę, nierzadko niezwykle wartościową i wszechstronną, w sposób intensywny i zaplanowany.

Szkolenia czy warsztaty prowadzone są stacjonarnie i online, w obu przypadkach dając możliwość kontaktu z nauczycielem. To duży plus dla tych, których motywuje wspólna nauka i zaangażowanie. Minusem tej formy jest wysoka cena i czas. Zazwyczaj konieczne jest zarezerwowanie na szkolenie całego dnia czy weekendu. A jeśli trzeba, również dotarcie na miejsce i nocleg.

Warsztaty on-line z wiedzy biznesowej bywają ułatwieniem, wygodniej i szybciej zdobędziesz nowe umiejętności, lecz pociągają za sobą ograniczony kontakt z grupą i prowadzącym. Zazwyczaj ta forma jest również mniej kosztowna, lecz podobnie jak forma stacjonarna wymaga zarezerwowania na warsztaty wolnego czasu.

Kursy raz realizować można po ich wykupieniu samodzielnie i w swoim tempie, innym razem zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Sprawdzą się u tych, którzy lubią uporządkowany schemat nauki, opracowane tematy i przygotowane zadania.

Książki biznesowe – sprawdzony i tani sposób zdobycia wiedzy o biznesie

Wiedza biznesowa na wyciągnięcie ręki, czyli książki; napisane przez ekspertów w tej dziedzinie i ludzi sukcesu, aktualne opracowania, ale i sprawdzone metody sprzed wielu lat. Książki o biznesie to zasób, który wydaje się nie mieć końca. Z łatwością przeczytać można nie tylko pozycje napisane przez krajowych przedsiębiorców, ale i zagranicznych miliarderów.

Łatwy i szybki dostęp, ogrom informacji i swoboda zdobywania wiedzy – dla indywidualistów książki wydają się najlepszą opcją. I najtańszą, bo bestsellery znaleźć można zarówno w bibliotekach, jak i w internecie w postaci bezpłatnych udostępnień. Nowe książki wydawane są w cenie około 50 zł.

Nie pozostają jednak bez wad. Czytanie książek wymaga czasu. Bywa nudne i odkładane na później, szczególnie gdy czytanie planowane było przed snem. Książka czeka na stoliku nocnym i szybko przegrywa ze snem lub odpoczynkiem. Nierzadko książki są po prostu za długie. Przekazują informacje w sposób zawiły. Dla osób zapracowanych, dla których czas to pieniądz, książki wydają się mimo licznych zalet mało atrakcyjną formą.

Streszczenia książek o tematyce biznesowej i samorozwojowej

Sposób mało znany, ale w swej formie genialny. Rozwiązuje wszystkie wady czytania książek, zachowując jednocześnie ich zalety – dostęp do wiedzy przekazywanej przez ekspertów z całego świata, możliwość nauki w dowolnie wybranym momencie, łatwy i szybki dostęp, a nawet niską cenę.

Wiedza biznesowa przygotowana w formie streszczeń najpopularniejszych książek o tematyce biznesowej i samorozwojowej to rozwiązanie dla tych, którzy nie mają czasu. Biorąc pod uwagę realia życia większości pracujących osób, rozwiązanie dla niemal każdego. Streszczenie jednej książki przeczytasz w 15 minut. Wszystko to, co w danej lekturze najważniejsze, podane łatwo i wygodnie.

Gdzie je znaleźć? Streszczenia książek oferuje Fabryka wiedzy – przygotowana tam wiedza biznesowa pochodzi z aż 476 książek, zarówno świeżych wydań, jak i bestsellerów sprzed lat. Każde streszczenie jest zbiorem kluczowych informacji przekazanych w zrozumiały i uporządkowany sposób. To wiedza, którą szybko wprowadzisz w swoje życie i biznes, bez przedzierania się przez rozbudowane historie i prezentowane w książkach przykłady.

Tylko 15 minut. To może być te 15 minut, które spędzasz w korku, jadąc do pracy. Streszczenia książek przygotowane są bowiem również w wersji audio.

Audiobooki i podcasty

Audio to ciekawa propozycja, którą wykorzystasz przy słuchaniu nie tylko streszczeń, ale i książek. Wiele z nich dostępne jest już i w wersji audiobooków. Plusem jest możliwość słuchania podczas jazdy samochodem, treningu czy sprzątania. Minusem trudność skupienia się i robienia notatek. Dobrym połączeniem może być audiobook książki i gotowe streszczenie z podsumowaniem.

Podcasty z kolei to połączenie zdobywania wiedzy biznesowej poprzez słuchanie ciekawych wykładów, czasem również rozmów, gdy uczestniczy w nim dwie czy więcej osób. Bardziej dynamiczny i wypełniony emocjami od audiobooka. Podcast pociąga za sobą klimat szkoleniowy. Coś dla chcących posłuchać ekspertów w biznesie w dowolnie wybranym momencie, robiąc przy tym cokolwiek innego.