środa, maj 29, 2024
piątek, 24 lipiec 2020 18:47

Jak należy dbać o obuwie medyczne Wock Clog?

 obuwie medyczne obuwie medyczne

Nieodzowną częścią uniformu każdego lekarza, pielęgniarza czy fizjoterapeuty jest wygodne obuwie, które podczas wielogodzinnych dyżurów będzie wspierać ich kręgosłup, stawy i stopy. Dawniej większość personelu medycznego wybierało przeważnie jeden rodzaj obuwia medycznego jakim są drewniaki. Obecnie na rynku można spotkać buty medyczne gumowe, skórzane, czy wykonane z pianki.

Coraz większą popularnością cieszy się obuwie Wock Clog, które jest niezmiernie lekkie i łatwe do utrzymania w czystości. Zatem gdzie można je kupić i jak należy o nie dbać?

Obuwie medyczne Wock Clog

Wock Clog to buty medyczne kolorowe, które w sobie łączą zarówno funkcje terapeutyczne, jak i techniczne. Każdemu użytkownikowi gwarantuje nie tylko komfort podczas pracy, ale także bezpieczeństwo. Obuwie to jest stworzone z nietoksycznego tworzywa SEBS, który charakteryzuje się:

  • niezmierną lekkością
  • bardzo dobrą elastycznością
  • podwyższoną trwałością
  • przewiewnością
  • odpornością na pot

Materiał ten nie tylko kontroluje temperaturę i wilgotność stopy, ale również neutralizuje przykre zapachy oraz ogranicza rozwój grzybów czy bakterii. Ponadto absorbuje wstrząsy, redukuje energię statyczną, utrzymuje prawidłową rzeźbę anatomiczną stopy, a także rozluźnia mięśnie nóg. Dlatego w głównej mierze zalecana jest pracownikom służby zdrowia.

Jak należy czyścić i pielęgnować buty medyczne Wock Clog

Tego rodzaju obuwie medyczne jest bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Materiał, z którego buty Wock Clog są wykonane jest bardzo trwały i odporny na starzenie się i degradację, dlatego pozwala na ich pranie w pralce w temperaturze max. 90 °C. Chodaki te można również sterylizować w autoklawie maksymalnie do temp. 134°C. Następnie obuwie wystarczy wytrzeć suchą szmatką bądź należy je wysuszyć w temperaturze pokojowej. Podczas czyszczenia nie zalecane jest używanie środków wybielających.

Gdzie można zakupić obuwie Wock Clog

Chodaki Wock Clog najlepiej nabyć u znanego producenta obuwia medycznego, jak np. Apolonia. Jest to firma z długoletnim doświadczeniem, która zagwarantuje nam najwyższej jakości produkty charakteryzujące się komfortem użytkowania. Ich asortyment wyprodukowany jest zgodnie z wszelkimi normami BHP, w oparciu o potrzeby i wymagania klientów.

Również zaoferować nam może tego rodzaju obuwie medyczne sklep inetrnetowy bądź stacjonarny, którego asortyment przeznaczony jest nie tylko dla służby zdrowia, ale również kosmetologów, fryzjerów, czy pracowników gabinetów odnowy biologicznej i SPA. 

Media

artykuły sponsorowane copywriting