wtorek, maj 28, 2024
poniedziałek, 27 lipiec 2020 17:15

W co warto inwestować?

w co inwestować w 2020 roku? w co inwestować w 2020 roku?

Coraz większa ilość Polaków dostrzega korzyści płynące z oszczędzania i inwestowania zgromadzonego kapitału.

 

Poziom wiedzy ekonomicznej w naszym kraju wszedł na taki poziom, że większość osób zdaje sobie sprawę z tego, że pieniądze na koncie bankowym nie są żadnym zabezpieczeniem. Możliwości na inwestowanie swojego kapitału jest wiele, a każda dobrze zainwestowana złotówka potrafi pomnożyć się wielokrotnie. W co warto zainwestować, by bezpiecznie pomnożyć swój kapitał?

Zainwestuj w to, co przyniesie Ci pewny zysk

Głównym i najważniejszym celem każdej inwestycji jest pomnożenie kapitału. Intratna inwestycja to długofalowy zysk, dlatego inwestorzy muszą dobrze zastanowić się, w co ulokować swoje pieniądze. Wiele osób zastanawia się, w co inwestować w 2020 roku? Odpowiedzi na to nurtujące pytanie jest co najmniej kilka i w niniejszym tekście postaramy się przytoczyć najlepsze pomysły na inwestycje. Polacy w większości są dziś świadomi tego, iż pieniądze, które leżą bezczynnie na koncie, nie są żadnym zabezpieczeniem naszego majątku. Jest to spowodowane przede wszystkim zmieniającą się sytuacją światowej gospodarki, która od czasu pandemii koronawirusa jest dość mocno rozchwiana. Z tego powodu najlepiej jest zainwestować swój kapitał w coś, co nie tylko zabezpieczy wartość naszego majątku, ale także przyniesie nam pewny zysk. Warto podkreślić, że inwestycja zawsze w pewnym stopniu wiąże się z ryzykiem, jednakże niektóre inwestycje wyróżniają się znikomym poziomem ryzyka.

Złoto, czyli najbardziej znany kruszec świata

Tego kruszcu nikomu nie trzeba przedstawiać, ponieważ od tysiącleci jest synonimem bogactwa i majętności. Złoto niezmiennie ma bardzo wysoką wartość, dlatego jest świetnym sposobem na lokowanie kapitału. Kruszec ten skutecznie zabezpiecza nasz majątek, ponieważ jego cena jest stale wysoka, a wahania cen złota są na tyle niskim poziomie, że ryzyko inwestowania w złoto jest znikome. Kapitał może być także skutecznie zabezpieczony w kamieniach szlachetnych, ponieważ one, tak samo jak złoto, stale są bardzo wartościowe.

Dlaczego inwestowanie w nieruchomości jest tak bardzo popularne?

Nieruchomości są najczęściej wybieraną formą inwestowania kapitału. Spowodowane jest to faktem, iż nieruchomości niezmiernie rzadko tracą na wartości. Co więcej, taka inwestycja w dość szybkim czasie może pomnożyć kapitał. Zakup nieruchomości zamraża nasz kapitał i pozwala na dochód pasywny, czyli comiesięczne pieniądze z wynajmu zakupionego domu, czy mieszkania. Warto podkreślić, że coraz większą popularnością cieszy się inwestowanie w nieruchomości komercyjne w modelu inwestowania społecznego, czyli tak zwanego crowdfondingu. Ta metoda finansowania znana jest w Polsce bardziej ze zbiórek charytatywnych, niż z inwestycji w nieruchomości. Zasady w crowdfondingu nieruchomości, zwanym także często crowdinvestingiem są bardzo proste i przejrzyste – wiele osób „zrzuca się” na kupno konkretnej nieruchomości i później dzielą się zyskiem z wynajmu. Jest to doskonały sposób na inwestycję dla osób, które nie mają wystarczająco dużego kapitału, by samodzielnie kupić nieruchomość, jednakże dzięki crowdinvestingowi są w stanie razem z innymi inwestorami dokonać bardzo intratnej inwestycji. Taka forma lokowania kapitału staje się w Polsce coraz bardziej popularna, ponieważ pozwala na zakup części nieruchomości, nawet w przypadku, gdy ilość kapitału jest niewielka.

Dlaczego warto inwestować swoje oszczędności?

Inwestowanie swoich oszczędności jest bardzo przyszłościowe, gdyż pieniądze leżące na koncie bankowym, po prostu tracą na swojej wartości. Dzięki temu oszczędności nie tylko nie zmniejszają się, ale także mają szansę się pomnożyć. Jeżeli chcemy zrobić coś ze swoimi oszczędnościami, ale ich ilość nie pozwala na duże inwestycje, to doskonałym sposobem będzie wcześniej wspomniany crowdinvesting, który nie tylko zabezpieczy nasz kapitał, ale także stale będzie go pomnażał.

W biznesie dość popularne jest powiedzenie, że „pieniądz musi krążyć”. Jak widać, jest to całkowita prawda i warto się do tej zasady stosować, by móc cieszyć się z pomnażających się oszczędności.