sobota, maj 25, 2024
poniedziałek, 01 czerwiec 2020 14:01

System HR dla małych firm - czy to się opłaca?

Małe przedsiębiorstwa nie traktują oprogramowania kadrowo-płacowego jako wydatku pierwszej potrzeby. Na taki stan rzeczy wpływ mają zarówno czynniki finansowe (niższe przychody firmy), jak i kadrowe (mniejsza liczba pracowników, relatywnie prostsze zarządzanie). Przytoczone powyżej argumenty nie uwzględniają jednak korzyści, jakie oprogramowanie tego typu może wnieść w codzienne funkcjonowanie organizacji.

 

System HR dla małych firm ujednolica pracę

Jedną z najczęściej wskazywanych zalet zatrudnienia w dużych firmach jest tzw. kultura pracy. Przeprowadzone ankiety wskazują, że pracownicy cenią sobie jasne procedury wewnętrzne oraz klarowny zakres obowiązków.

Należy mieć jednak na względzie, że owe dobre praktyki nie powstały wskutek błyskawicznej burzy mózgów specjalistów ds. HR i kierowników działów – są one rezultatem wielu lat praktycznego funkcjonowania firmy, w którym regularnie udoskonalano korzystne rozwiązania, eliminując zbędne procedury.

Młode, małe przedsiębiorstwa nie zawsze mają taki komfort. Wydajność pracowników zależy wówczas w od praktycznej wiedzy i doświadczenia ich przełożonych – ich elastyczności oraz skłonności do poszukiwania coraz lepszych rozwiązań. System HR dla małych firm wprowadza pożądaną stabilność oraz odciąża pracowników poprzez uproszczenie i ujednolicenie części wewnętrznych procedur.

Sytemy HR dla małych firm

Sytemy HR dla małych firm

System HR dla małych firm przynosi pożądane oszczędności

W zależności od wybranego modelu dystrybucji, proces wdrożenia, administracji i serwisowania oprogramowania, może spoczywać całkowicie po stronie dostawcy. W sytuacji tej firma oszczędza zarówno czas, jak i pieniądze.

Pracownicy unikają przestojów, związanych z wdrożeniem oraz udostępnieniem nowych funkcjonalności, a właściciel firmy nie musi ponosić kosztownych inwestycji zakupu nowego sprzętu bądź dostosowania obecnego do wymogów usługi.

Jakie funkcjonalności zapewnia oprogramowanie kadrowo-płacowe?

Możliwości systemów dla HR & Payroll są powiązane ze specyfiką pracy przedsiębiorstwa. Niezależnie od świadczonych usług, system HR dla małych firm powinien zapewniać m.in.:

  • standaryzację najważniejszych procedur z zakresu HR
  • automatyczne prowadzenie procedur rekrutacji i naliczania wynagrodzeń
  • intuicyjną obsługę, do której wystarczy zaledwie krótkie szkolenie.
  • zarządzanie pracowniczymi wnioskami urlopowymi,
  • udostępnianie zatrudnionym osobom kompletnych deklaracji PIT,
  • nadzór nad przekazanymi danymi osobowymi oraz
  • rozliczenia czasu pracy.

Postaw na rozwiązania w chmurze

W dobie postępującej popularyzacji pracy zdalnej, kluczowym aspektem staje się zapewnienie dostępu do systemy HR również poza stałym miejscem pracy. Warto postawić wówczas na rozwiązanie chmurowe, takie jak TETA AIR. To usługa dla małych i dużych przedsiębiorstw, dostosowana do realiów telepracy.

Oprogramowanie kadrowo płacowe w modelu cloud znacząco ułatwia wewnętrzny przepływ informacji niezależnie od miejsca świadczenia pracy. Narzędzie to pomaga również w zarządzaniu procesami przy nienormowanych godzinach pracy – specjaliści przestają być uzależnieni od obecności pracowników działu HR & Payroll, co zauważalnie usprawnia realizację niezbędnych zadań.

TETA AIR – system HR dla małych firm

Szukasz rozwiązań, które przyczynią się do wzrostu komfortu codziennej pracy? Postaw na TETA AIR, oprogramowanie kadrowo płacowe w chmurze, będące rezultatem 30-letniego doświadczenia grupy Unit4. Już dziś zapoznaj się z pełną ofertą systemu TETA i przekonaj się, że warto inwestować w zarządzanie wewnętrzne również w małej firmie.

Znajdziesz nas pod adresem: ul. Powstańców Śląskich 7a, 53-332 Wrocław lub na naszej stronie: www.Teta-Air.pl Źródło: TETA Air - Rozwiązanie HR stworzone do obsługi kadrowo-płacowej