środa, maj 29, 2024
wtorek, 02 czerwiec 2020 12:24

Dobry hosting – dlaczego jest ważny?

Hosting dla firmy Hosting dla firmy

Bez dobrego hostingu żadna strona internetowa nie będzie działała bez zakłóceń i awarii. Gdy Twoja strona www nie działa, tracisz klientów, a Twój biznes nie może dobrze się rozwijać.

Nie jest prawdą, że tylko wielkie portale i duże sklepy internetowe potrzebują dobrego hostingu. Potrzebuje go każdy serwis, któremu chcemy zagwarantować bezawaryjne działanie. To powinno być na przykład priorytetem stron firmowych. Takie serwisy to przecież najtańszy sposób dotarcia do ogromnej ilości klientów. Dzięki stronie firmowej można nie tylko zaprezentować ofertę, ale również przedstawić filozofię firmy, budować pozycję eksperta i udostępnić wygodny kanał kontaktu online. Te wszystkie założenia nie zostaną jednak zrealizowane, gdy serwis będzie często miał awarię lub będzie wolno się otwierał. Dlatego właśnie dobry hosting jest kluczowy.  

Czym jest hosting?

Hosting – co właściwie rozumie się przez ten termin? Jeśli wyobrazić sobie serwer jako komputer, który jest stale podłączony do prądu, to hosting będzie miejscem na tym serwerze. Bez tego miejsca na serwerze nie będzie działała żadna strona internetowa. Jeśli serwer przestaje działać, ma awarię, przestaje działać również strona www. Hostingiem nazywa się zatem udostępnienie miejsca na serwerze. Przy czym firma może utrzymywać własną serwerownię lub może wynajmować serwery w Data Center, którymi zarządza firma hostingowa. Nie każda firma potrzebuje jednak dużych zasobów na serwerze. Do uruchomienia prostej strony firmowej lub firmowej wizytówki online wystarczy hosting współdzielony.   

Wybieramy hosting – na co zwracać uwagę?

Jeśli szuka się zaplecza technicznego dla bardzo wymagającego projektu internetowego, wtedy najlepiej postawić na serwer VPS lub serwer dedykowany. W innym przypadku warto poświęcić trochę czasu na znalezienie dobrego hostingu współdzielonego. Każdy renomowany dostawca usług internetowych udostępnia kilka pakietów takiego hostingu. Dzięki temu można go ściśle dopasować do wymagań określonej strony internetowej. Pakiety hostingu zwykle różnią się pod względem dostępnej przestrzeni dyskowej, a także pod względem dodatkowych usług, jakie otrzymujemy wraz z danym hostingiem (np. domena internetowa, dostęp SSH itp.). Warto zwrócić uwagę, czy w wybranym pakiecie transfer jest bez limitu, czy dostawca usług wykonuje backup i jak często. Należy również poszukać opinii o danym dostawy i sprawdzić, czy nie zdarzają mu się zbyt często awarie.

Co daje dobry hosting?

Dobry hosting to po prostu bezproblemowe działanie strony internetowej. Nie ma znaczenia, czy firmowy serwis to prosty OnePage, czy rozbudowana witryna z wieloma podstronami. Dobry hosting zapewni szybkie otwieranie się takiej strony www. To ma duże znaczenia. Internauci nie należą do osób cierpliwych. Gdy serwis długo się otwiera, po prostu go opuszczają. W ten sposób firma może stracić wielu potencjalnych klientów.

Dzięki dobremu hostingowi zapewnia się bezawaryjne działanie strony internetowej. Nie można zapominać, że taka strona jest wizytówką firmy. Jeśli serwis źle działa, nie zachęca to do skorzystania z oferty takiej firmy.

Media