środa, czerwiec 12, 2024
środa, 03 czerwiec 2020 17:26

Program kadrowo płacowy a home office

Coraz więcej przedsiębiorstw, których produktem jest szeroko pojęta praca intelektualna, decydują się na udostępnienie swoim pracownikom możliwości pracy zdalnej. Aby nieobecność pracowników nie zaburzyła pracy firmy, warto zainwestować w program kadrowo płacowy, który pomoże uporządkować sprawy bieżące.

 

Dlaczego warto zainwestować w program kadrowo płacowy?

Na pracownikach działu HR & Payroll spoczywa odpowiedzialność za nadzorowanie wewnętrznych procesów firmy. Wśród obowiązków specjalistów kadrowo płacowych wyróżnić należy m.in.: 

  • wyliczanie miesięcznego wynagrodzenia, powiększonego o wypracowane nadgodziny bądź premie,

  • podsumowanie miesięcznej obecności oraz układanie ewentualnych grafików,

  • przyjmowanie wniosków urlopowych oraz zwolnień lekarskich,

  • odciąganie składek na poczet ubezpieczenia zdrowotnego oraz emerytury,

  • wystawianie świadectw pracy oraz PIT-ów,

  • nadzór nad procesami rekrutacyjnymi i określanie struktury pracowniczej.

Do powyższej listy należy również dodać wsparcie pozostałych pracowników we wszystkich kwestiach organizacyjnych, które nie leżą w kompetencjach kierowników poszczególnych działów. 

Warto mieć na uwadze, że realizacja powyższych zadań staje się znacznie trudniejsza w przypadku pracy zdalnej. Ludzka pamięć jest zawodna, nieodebrane połączenie może łatwo zaginąć w rejestrze, a mail trafić do folderu SPAM. Aby całkowicie wyeliminować ryzyko takiej sytuacji, warto postawić na program kadrowo płacowy, który uporządkuje bieżącą komunikację. 

Jeden profil – wiele możliwości

Systemy Informatyczne dla Firm - Program do zarządzania Unit4 TETA

W przypadku, w którym specyfika przedsiębiorstwa nie wymaga od specjalistów stałych godzin pracy zdalnej, dostępność poszczególnych pracowników może znacznie rozciągnąć się w czasie. Program kadrowo płacowy ma za zadanie zapewnić wówczas całodobowy kanał komunikacyjny, któremu nie umknie ani jeden wniosek bądź wiadomość.

Specjalista informuje wieczorem o nagłym dniu wolnym na żądanie? Stosowna informacja natychmiast dotrze do pracowników HR & Payroll. Dział kadr i płac skraca godziny otwarcia dla interesantów ze względu na nawał pracy pod koniec miesiąca? Wystarczy jedynie krótka notatka, aby program kadrowo płacowy poinformował o zaistniałej sytuacji resztę załogi.

program kadrowo płacowy

program kadrowo płacowy

Dlaczego warto postawić na pracę w chmurze?

Jednym z fundamentów wydajnej i bezawaryjnej pracy zdalnej jest zapewnienie pracownikom swobodnego dostępu do stosowanego przez przedsiębiorstwa narzędzi z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Oprogramowanie to nie powinno być znajdować się na wewnętrznym, firmowym serwerze.

Wdrożenie oprogramowania w modelu Software as a Service zdejmuje” z przedsiębiorców obowiązek serwisowania i konserwacji infrastruktury IT. Zachowanie systemu w dobrym stanie spoczywa na barkach firmy udostępniającej program kadrowo płacowy.

Poszukujesz niezawodnego i funkcjonalnego oprogramowania kadrowo płacowego? Postaw na TETA. To nowoczesny, w pełni konfigurowalny system HR & Payroll, który zapewnia dostęp do zasobów przedsiębiorstwa z dowolnego zakątka globu. Już dziś odwiedź stronę internetową programu TETA, odkryj jego funkcjonalności i przekonaj się, dlaczego coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na ten model organizacji wewnętrznej.

Znajdziesz nas pod adresem: ul. Powstańców Śląskich 7a, 53-332 Wrocław lub na naszej stronie: Teta.Unit4.com Źródło: Systemy Informatyczne dla Firm - Program do zarządzania Unit4 TETA