wtorek, maj 28, 2024
poniedziałek, 01 czerwiec 2020 11:29

Budowa domu. Jak zrobić rusztowanie?

Rusztowania Rusztowania

Remont czy budowa domu to zadanie czasochłonne i często kosztowne. Wielu majsterkowiczów szukając oszczędności decyduje się na samodzielne zrobienie rusztowania, dzięki któremu prace na wysokościach, np. przy elewacji, będą łatwe i bezpieczne. Dowiedz się, jak zrobić rusztowanie, jaki materiał wybrać do budowy konstrukcji oraz na co zwrócić szczególną uwagę.

 

Jak zrobić rusztowanie? Rusztowania DIY

Do samodzielnego wykonania rusztowania możesz wybrać dwa materiały. Drewno – łatwo dostępne, tanie lecz dość ciężkie. Rusztowanie wykonane z drewna będzie stabilne i trwałe, ale bardzo trudne w transporcie ze względu na swoją wagę. Nie będzie też odporne na warunki atmosferyczne i po pewnym czasie będzie wymagało renowacji lub zabezpieczenia odpowiednimi preparatami. 

Drugą opcją jest aluminium i metal. Aluminiowe rurki są lekkie i stabilne. Deszcz, mróz czy palące słońce nie mają wpływu na ich trwałość. Rusztowanie aluminiowe będzie lżejsze, a co za tym idzie prościej będzie Ci je przestawić z jednego miejsca na drugie.

Jak zrobić rusztowanie?

Rusztowania i Ogrodzenia - Sprzedaż, Wynajem, Montaż | ARAD Wrocław

Rusztowania i Ogrodzenia - Sprzedaż, Wynajem, Montaż | ARAD Wrocław

Samodzielne wykonanie rusztowania nie jest prostym zadaniem. Przede wszystkim powinno ono spełniać normy bezpieczeństwa. Przy projektowaniu należy wziąć także pod uwagę udźwig poszczególnych elementów, szerokość platform oraz to, czy będziesz chciał trzymać na rusztowaniu materiały budowalne. Przy budowie rusztowania na własną rękę konieczne jest dokładne przestudiowanie wymogów budowlanych, stworzenie projektu i uwzględnienie wszelkich zmiennych, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo. W związku z tym, warto zwrócić się o poradę do specjalistów lub wynająć bezpieczne i sprawdzone rusztowanie np. od firmy ARAD.

Wynajem rusztowań a zakup części do ich samodzielnej budowy

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić rusztowanie, koniecznie poproś o radę, a także montaż wybranego typu rusztowania przez specjalistów. Warto także przekalkulować czy opcja tymczasowego wynajmu takiej konstrukcji nie będzie dla Ciebie bardziej opłacalna. Marka ARAD w swojej ofercie posiada bardzo szeroki wachlarz różnych typów rusztowań. Dzięki temu możesz wybrać takie, które będzie idealnie dopasowane do Ciebie i Twoich potrzeb.

Mając na uwadze fakt, że elewacja domu nie wymaga renowacji czy napraw zbyt często, wynajem odpowiedniego sprzętu może okazać się doskonałą opcją. To wygodne rozwiązanie nie tylko ze względów ekonomicznych, ale także praktycznych. Nie musisz zastanawiać się nad miejscem jego składowania oraz transportem i montażem. Specjaliści z firmy ARAD dostarczą wybrany sprzęt pod wskazany adres, zajmą się jego złożeniem, a to znacząco przełoży się na bezpieczeństwo i komfort Twojej pracy. Wszystkie elementy konstrukcyjne rusztowań od marki ARAD spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa. Specjalista stworzy też projekt, który uwzględni wszystkie czynniki, takie jak wysokość rusztowania, udźwig oraz szerokość platformy roboczej. Dzięki temu pracę będą posuwać się znacznie szybciej, a Ty i pozostali pracownicy będziecie poruszać się pewnie. 

Podczas budowy czy remontu domu, lub w czasie innych prac na wysokości, najważniejsze jest zapewnienie sobie i osobom postronnym bezpieczeństwa. Dlatego właśnie w kwestii budowy czy też wynajmu rusztowań warto oprzeć się na wiedzy i doświadczeniu fachowców.

Znajdziesz nas pod adresem: ul.Muzyczna 2, 55-330 Źródła lub na naszej stronie: www.ARAD.pl Źródło: Rusztowania i Ogrodzenia - Sprzedaż, Wynajem, Montaż | ARAD Wrocław