wtorek, 28 kwiecień 2020 14:55

Funkcjonalne komputery

Komputer przemysłowy Komputer przemysłowy

Komputery to takie urządzenia, dzięki którym można dzisiaj w stanie dokonać wiele. Służą naszej rozrywce, służą naszej pracy. Można je wykorzystać do nauki i do wielu innych spraw. Z roku na rok dostępność komputerów jest jeszcze większa.

Część osób wykorzystuje tradycyjne komputery, niektórzy wykorzystują laptopy, które dosłownie można zabrać wszędzie. Są także inne osoby, które szukają nowoczesnych i lepszych rozwiązań technologicznych, bardziej dopasowanych do swoich potrzeb.

Komputery przemysłowe

Trzecim rozwiązaniem jest box przemysłowy. Chociaż, czy można wykorzystywać go do celów rozrywkowych - warto sprawdzić. W pierwszej kolejności należy się jednak dowiedzieć, czym takie bosy są i czym dokładnie się wyróżniają. Może zacznijmy od końca. Box przemysłowy na pewno wyróżnia się swoim wyglądem, ponieważ jest mały. Na tyle, że nikt nie będzie miał problemu z ustawieniem go na półce lub nawet na samym blacie biurka. O ile tradycyjne komputery zajmują dużo miejsca, o tyle mini komputery przemysłowe zajmują go o wiele miejsc. Czym są te specyficzne urządzenia? Ich obudowa wykorzystywana jest jako radiator odprowadzający ciepło. Dzięki temu istnieje możliwość eliminacji stosowania wewnętrznych wentylatorów. Tak, wszystkie osoby, które doskonale znają tradycyjne urządzenia wiedzą o czym jest mowa. Charakterystyczny szum dobiegający z wnętrza komputera potrafi być bardzo głośny.

Dane techniczne i nie tylko

Box przemysłowy posiada wiele interfejsów wejść wyjść takich jak porty RS232/422/485, USB, wyjścia wideo, GPIO itp. To jednak jest dokładnie zależne od jego obudowy i producenta. Przy niektórych modelach można sobie pozwolić na zamontowanie kart rozszerzeń w formacie mini PCI express. Jeżeli jednak bardzo mocno nam na tym zależy, to koniecznie musimy sprawdzić specyfikę techniczną, gdzie zawsze wszystko jest bardzo dokładnie opisane. Nie każdemu potrzebna jest karta w formacie mini. Wszystko zależne jest od tego, do czego dokładnie nasz box przemysłowy będzie użytkowany. Warto wiedzieć także, że ich pobór mocy jest bardzo niski. Co jest więc ważne - przy ich użytkowaniu rachunki za prąd nie będą takie duże. Inną ważną cechą takich urządzeń przemysłowych w formacie mini są wspaniałe możliwości jakie one dają. Dzięki nim można pozwolić sobie na sterowanie maszynami. Jeżeli więc ktoś ma w planach zakup tego typu urządzeń do domu - niech szuka czegoś innego. Te boxy świetnie pracują przy systemach wizyjnych, kontrolach jakości, a także jako zamienniki dużych komputerów typu RACK.

© 2013-2020 by SN2.EU