wtorek, 31 grudzień 2019 10:46

Czy łatwo zostać właścicielem hotelu?

Inwestycja w hotel Inwestycja w hotel

Inwestycja w dobrze prosperujący hotel to coś bardzo poważnego i wymagającego od nas nie tylko sporych nakładów środków, ale również cierpliwości. Nie każdy projekt zwraca się od razu, nie zawsze też będziemy zadowoleni z efektów. Jak więc inwestować, żeby mieć pewność, iż wszystko jest jak należy?

Każdy początkujący inwestor musi zdawać sobie sprawę, że na start potrzeba całkiem sporo środków. Tych środków nie da się wziąć znikąd, niekiedy opierają się one na kredycie hipotecznym. Z tego też względu ci, którzy nie utrzymali się na rynku, obwołują często bankructwo. Bankructwo, gdyż bank odbiera im hipotekę – rzeczony hotel – i szuka kolejnej osoby, która będzie w stanie poprowadzić biznes.

Nie oznacza to jednak, że inwestycje w nieruchomości są tańcem na rozgrzanych węglach. W rzeczywistości chodzi o to, żeby móc na tyle orientować się na rynku, by móc z powodzeniem zrealizować sukces na polu inwestycyjnym.

Jak dobrze zainwestować w hotel?

Pierwszą ważną rzeczą w przypadku hotelu musi być lokalizacja. Zbudowanie go w mało atrakcyjnej turystycznie miejscowości sprawi, że będzie cieszył się zainteresowaniem wyłącznie osób, które chcą wziąć ślub i wynająć do tego pokoje dla gości. Jest to sposób na życie, rzecz jasna, aczkolwiek niezbyt opłacalny.

Hotele w miastach, tak jak St George, Kudowa Zdrój, zlokalizowane są w celu zapewniania schronienia turystom. Ponieważ Kudowa jest dość popularna, to i metoda zarobkowania takim hotelem jest godna pochwały. Jednak jest również kolejna kwestia – konkurencja.

Konkurencja jest drugim najważniejszym punktem w rozmyślaniu nad inwestowaniem w nieruchomości. Jeżeli chcemy otworzyć punkt w miejscu, który hotelami stoi, możemy mieć problem z rozwinięciem skrzydeł.

Czy każda inwestycja się zwraca?

Jeżeli dobrze zainwestujemy pieniądze, to one do nas wrócą – przykładem może być Marina Ryn, więcej informacji znajdziemy tutaj: https://optimalpartners.pl/marina-ryn/. Jednak nie każdy wie, czy przeznaczone na nieruchomość środki faktycznie później się pomnożą. Do wszystkiego trzeba jednak sporej dawki cierpliwości, a także swego rodzaju elastyczności

w odpowiedzi na konkretne zapotrzebowanie: jeśli chcemy, by nasz hotel przynosił pieniądze, musimy zrobić porządny biznesplan.

  Reasumując, inwestycja w hotel jest niezwykle opłacalna, ale wiele trzeba poświęcić, by ujrzeć jej owoce. Dobrze jest zatrudnić kogoś, kto będzie umiał nim zarządzać w taki sposób, aby goście przychodzili sami, zainteresowani dobrą opinią. Na to jednak składa się naprawdę wiele pracy!

Wyświetlony 171 razy
© 2013-2019 by SN2.EU