wtorek, 31 grudzień 2019 10:59

Broker kurierski, czyli kto?

Broker kurierski Broker kurierski

Konkurencja panująca na rynku kurierskim sprawia, że stawki proponowane przez przewoźników są korzystne dla klientów. Nie wszyscy zdaję sobie jednak sprawę, że za usługi kurierskie można płacić jeszcze mniej bez konieczności podpisywania umowy z jedną z firm. Wystarczy skorzystać z pomocy brokera kurierskiego.

Jak działa broker kurierski?

Broker kurierski to przedsiębiorstwo prowadzące platformę wysyłkową, na której dostępne są oferty kilku przewoźników działających na polskim rynku. Dzięki temu, że broker ma z nimi podpisane umowy, klienci mogą korzystać z rabatów nawet przy pojedynczych wysyłkach. Usługi są realizowane przez kurierów dokładnie w taki sam sposób, jak przy bezpośrednim zamówieniu na stronie przewoźnika. Główne różnice to niższa cena oraz możliwość porównania wielu ofert po wypełnieniu formularza nadawczego.

Nadawanie przesyłek online przez platformę wysyłkową

Broker kurierski pozwala na wygodne nadawanie przesyłek online przez 24 godziny na dobę. Po uzupełnieniu formularza zawierającego dane nadawcy i odbiorcy oraz charakterystykę paczki, użytkownik wybiera jedną z dostępnych opcji spośród ofert kilku przewoźników. Oprócz standardowych usług w grę wchodzą także przesyłki ekspresowe, dostawy na rano lub do południa, przesyłki za pobraniem czy dodatkowe ubezpieczenie.

Co zyskują klienci brokerów kurierskich?

Największym na polskim rynku brokerem kurierskim jest platforma wysyłkowa Sendit.pl. Do grona jej partnerów zaliczają się DPD, FedEx, InPost, Poczta Polska oraz UPS. Niższe ceny i szeroki wybór nie są jedynymi korzyściami wynikającymi z wysyłek poprzez platformę kurierską. W biznesie e-commerce ważną rolę odgrywa możliwość integracji z platformą Allegro lub sklepem internetowym.

Wygodnym rozwiązaniem są faktury zbiorcze za wysyłki realizowany przez cały miesiąc, zwłaszcza że wysokość rabatów rośnie wraz z ilością zamówień. Broker kurierski udziela swoim klientom wsparcia polegającego na przykład na możliwości śledzenia przesyłek czy wsparciu w ewentualnym procesie reklamacji. Wybór renomowanego brokera współpracującego z wiodącymi przewoźnikami przekłada się na wyższe bezpieczeństwo i terminowość realizowanych przesyłek.

Wyświetlony 157 razy
© 2013-2019 by SN2.EU