wtorek, październik 03, 2023
środa, 06 czerwiec 2018 11:00

Kiedy najlepiej sprzedać metale szlachetne?

 Polsce coraz więcej osób decyduje się, aby sprzedać złom lub innego rodzaju metale, które mają w sobie wartość i chcemy się ich pozbyć.

Z drugiej strony dla właścicieli skupów złomu jest to dość opłacalny interes. Opłacalność tego biznesu wynika z tego, że rynek surowców wtórnych ma coraz większy wpływ na współczesną gospodarkę.

Jest również spowodowane tym, że naturalne surowce niestety, ale nie są odnawialne i przez to jest ich coraz mniej w naturalnym środowisku. Kupując więc dostępny na rynku surowiec, możemy go ponowne obrobić i użyć, bez tracenia na wartości w cenie.


Gdzie możemy sprzedać złom?Obecnie na złom możemy sprzedać praktycznie w każdym mieście, a w niektórych miastach mamy wiele skupów złomu i metali. Wcześniej mogliśmy jedynie sprzedać standardowe metale, a w dzisiejszych czasach bardzo cennym surowcem są metale kolorowe.

Skup złomu to dzisiejszych czasach zarówno skup metali, jak również skup aluminium, a dodatkowo możemy sprzedać wszystkie surowce z miedzi, ołowiu oraz cynku czy też mosiądzu i brązu.

Na skupie złomu możemy sprzedać metale w różnej postaci. Mogą to być sprzęty użytku domowego, części do maszyn albo różnego rodzaju narzędzia. Zawsze większą cenę otrzymamy za czysty złom.Jaki złom jest najcenniejszy?Na rynku polskim najcenniejszym metalem kolorowym jest miedź oraz wszystkie stopy z jej wykorzystaniem. Do najpopularniejszych, który jest sprzedawany zaliczamy aluminium, który jest w dużo niższej cenie.

W niektórych skupach złomu możemy sprzedać droższe metale szlachetne. Metale te są rzadziej występujące w naturalnym środowisku, przez co ich cena jest dużo wyższa. Wśród takich metali znajdują się przede wszystkim platyna, złoto, srebro oraz aluminium.

Bardzo często również skupy złomu odkupują używane samochody, ponieważ w nich znajdą także źródła różnego rodzaju metalu, który jest cenny.

Możemy się spodziewać, że na przełomie kilku następnych lat zasób metali w ziemi będzie stale się kurczył, co spowoduje że popyt na złom będzie rósł, a wraz z nim będą rosnąć ceny.

Mimo iż ziemia kryje w sobie jeszcze wiele poszczególnych zasobów metali, to jednak ich wydobycie będzie bardzo drogie i często nieopłacalne, dlatego ratunkiem dla gospodarki będzie tylko i wyłącznie wtórne wykorzystanie metali, które są dostępne do użytku